Hi Five, czyli piąta runda akceleratora Startup Spark!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Hi Five, czyli piąta runda akceleratora Startup Spark!

Udostępnij:

Blisko milion złotych przeznaczy dla startupów Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w dodatkowej rundzie programu akceleracyjnego Startup Spark. To środki na wsparcie młodych firm w opracowaniu innowacji z zakresu #martech, #beautytech, #IIoT i #5G. Nabór zaplanowany jest do 15 maja we współpracy m.in. z IndigoNails, Bluerank oraz HackerU.

Akceleratory Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działają już ponad 4 lata, przez ten czas ze wsparcia skorzystało blisko 150 startupów.

– Łączymy doświadczenie naszych inwestorów i partnerów biznesowych, czyli dużych firm, z potencjałem i technologiami startupów – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Mechanizm jest prosty. Startupy, które dostają się do akceleratora Startup Spark tworzą innowacje „szyte na miarę”. Rozwijają technologie w oparciu o doświadczenie i zasoby dużej firmy, partnera biznesowego, testują je w realnych warunkach produkcyjnych i biznesowych. Wśród piętnastu firm, które były i są odbiorcami projektowanych rozwiązań możemy wymienić takie marki jak: Procter&Gamble, Bluerank, IndigoNails, Ericsson, Siemens, Airbus, WDX, Ceramika Paradyż, czy PwC.

– Mamy sytuację win-win. Startupy zdobywają doświadczenie w dojrzałym biznesie. Otrzymują od nas wsparcie finansowe i merytoryczne, więc minimalizują ryzyka. Tworzą produkty oparte o technologie dla różnych segmentów biznesu, innowacje produktowe i procesowe dla partnerów programu, a ŁSSE dodatkowo pomaga im w skalowaniu rozwiązań do pozostałych przedstawicielu biznesu i przemysłu zlokalizowanych w Łódzkiej Strefie – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A.

Obecnie Startup Spark szuka innowacyjnych firm do kolejnej rundy akceleracji. Startup może liczyć od Łódzkiej Strefy na wsparcie finansowe (do 160 tys. zł), biznesowe, prawne i technologiczne, a także współpracę z dużą doświadczoną firmą w trakcie procesu tworzenia innowacji. W programach akceleracyjnych ŁSSE udział wzięło już blisko 150 startupów z łącznym wsparciem finansowym blisko 30 mln PLN. Za tymi liczbami stoją kreatywni, przedsiębiorczy ludzie i ich innowacje – czyli historie ich biznesowych sukcesów.

– Rok temu, gdy usłyszeliśmy, że co piąty pracownik służby medycznej zaraża się COVID, zaczęliśmy prace nad robotem umożliwiającym zdalny kontakt pomiędzy pacjentem a lekarzem. Zaaplikowaliśmy do Startup Spark. Sprawy popędziły dosłownie z pierwszą prędkością kosmiczną. W miesiąc od rozpoczęcia zaprezentowaliśmy naszego robota Panu Premierowi, chwilę później wdrożyliśmy go w dwóch szpitalach – mówi Sławek Potasz, CEO InMotionLabs, uczestnik programu Startup Spark.

– Collectomate, jeden ze startupów akcelerowanych w Łódzkiej Strefie wprowadził rewolucję w dystrybucji przesyłek w biurach. Pomysł zyskał komercjalizację wprawdzie jeszcze przed pandemią, ale okazał się także idealnym rozwiązaniem przepływu dokumentów w tym trudnym Covidowym czasie – mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE S.A.

Collectomate jest obecnie dobrze prosperującą firmą, która po zakończeniu akceleracji w Łódzkiej Strefie zdobyła kilkudziesięciu klientów. Wśród nich znajdziemy przedstawicieli sektora bankowego, sprzedaży produktów elektronicznych, czy projektowania i budownictwa. Na czym polega? Ułatwia wymianę dokumentów, przesyłek poprzez budowę wewnętrznych kolektomatów, czyli i-Lockerów dla pracowników – przypominających trochę popularne dziś paczkomaty, ale z większą funkcjonalnością. Urządzenie ułatwiaproces przepływu dokumentów w firmie zwiększając przy tym bezpieczeństwo i zmniejszając do absolutnego minimum możliwość wycieku danych.

– Niezależnie od tego, na jakim etapie jest projekt, warto zaaplikować do programu akceleracyjnego Startup Spark. Współpraca z Łódzka Specjalną Strefą Ekonomiczną otworzyła nam drogę do pierwszych wdrożeń, m.in. umowy z PwC. Zaangażowanie pracowników strefy i zarządu pozwoliły Collectomate szybko robić kolejne kroki i zdobywać nowych Klientów – mówi Marcin Ciącio, CEO Collectomate. Wartością dodaną jest również to, że po zakończeniu akceleracji pozostaliśmy częścią ekosystemu Startup Spark. Bierzemy udział w spotkaniach biznesowych, nawiązujemy kontakty z inwestorami, mamy więc wsparcie w skalowaniu biznesu – dodaje.

W obecnej rekrutacji, zaplanowanej do 15 maja, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami szukają startupów z pomysłami na innowacje w dziedzinach takich jak: #martech #beautytech #IIoT #5G. Jeżeli tworzysz rozwiązanie w tych obszarach i chcesz je rozwinąć w realnych warunkach biznesowych i/lub produkcyjnych, aplikuj do V rundy Startup Spark. Przybij wirtualną piątkę dając swojemu projektowi szansę na akcelerację z potencjalnym klientem.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę akceleratora Startup Spark: startupspark.io.

Program Startup Spark 2.0 realizowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 2.5 Programy Akceleracyjne. Projekt realizowany będzie do września 2021 r.