Holenderski rząd będzie tworzył oprogramowanie w oparciu o polską platformę cloud

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Holenderski rząd będzie tworzył oprogramowanie w oparciu o polską platformę cloud

Udostępnij:

Polska firma Grape Up wdrożyła swoją autorską platformę – Cloudboostr w holenderskim Ministerstwie Infrastruktury i Gospodarki Wodnej. Stanie się ona podstawą do tworzenia oprogramowania przez zespoły developerskie pracujące na rzecz tego ministerstwa. Grape Up zapewni usługę wsparcia i utrzymania dla swojego rozwiązania.

Cloudboostr to platforma, która integruje technologie open source w obszarze cloud native, jak Kubernetes. Dzięki tej platformie, firmy i organizacje mogą tworzyć, testować i wdrażać dowolne rozwiązania w chmurze publicznej, prywatnej lub hybrydowej. Rozwiązanie zostało wprowadzone na rynek przez Grape Up w ubiegłym roku.

– Ministerstwo Infrastruktury i Gospodarki Wodnej w Holandii postawiło na Cloudboostr między innymi ze względu na to, że zawiera ono w sobie platformę Kubernetes, która jest wykorzystywana głównie do migracji już istniejących aplikacji do chmury. Duże znaczenie dla naszego klienta miał także fakt, że jest to platforma stworzona z połączenia różnych opensourcowych rozwiązań. Ten otwarty charakter powoduje, że można z nią zintegrować dodatkowe narzędzia i usługi – mówi Roman Swoszowski, wiceprezes w Grape Up.

Grape Up najpierw wdrożył Cloudboostr’a w środowisku testowym ministerstwa, aby sprawdzić jak platforma integruje się z systemami IT wykorzystywanymi w organizacji. W kolejnym kroku Cloudboostr zostanie uruchomiony w środowisku produkcyjnym, a dział IT ministerstwa udostępni tę platformę jako usługę współpracującym zespołom developerskim. Aktualnie trwa pilotażowy projekt przeniesienia do chmury pierwszych aplikacji za pomocą rozwiązania Grape Up.

– Cloudboostr to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna, platforma cloud native oferująca pełen zestaw usług. Cenimy sobie bardzo jej w pełni opensourcowy charakter. Zawiera ona w sobie nie tylko platformę Kubernetes, ale także Cloud Foundry, a możliwość korzystania z obu tych technologii równocześnie jest dla nas bardzo ważna. Ponadto Cloudboostr integruje ważne narzędzia umożliwiające produkcję i rozwój aplikacji. Jest to automatyzacja pozwalająca osiągnąć dużą efektywność – wiele organizacji jest zmuszone realizować to własnym nakładem pracy, a tutaj otrzymujemy to niejako w pakiecie. Za decyzją o współpracy z Grape Up przemawia także możliwość supportu dla platformy, jaką oferuje zespół – mówi Edwin Reinhoudt, Consultant & Innovation Lead Cloud & Big Data w Rijkswaterstaat, agencji wykonawczej Ministerstwa Infrastruktury i Gospodarki Wodnej w Holandii