Holenderski startup Bringly pozyskuje 1,5 miliona euro. Wśród inwestorów polski SpeedUp Energy Innovation

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bringly

Udostępnij:

Tworząca silnik zarządzający i optymalizujący operacje podmiotów kurierskich holenderska spółka Bringly, właśnie zamknęła rundę finansowania na poziomie 1,5 miliona euro. W międzynarodowym gronie inwestorów znalazł się polski fundusz SpeedUp Energy Innovation, którego to już kolejna inwestycja w innowacyjne spółki poruszające się na rynku dostaw ,,ostatniej mili”.

Mieszcząca się w Amsterdamie spółka Bringly pomaga markom w całej Europie uczynić ich logistykę bardziej zrównoważoną środowiskowo. Odbywa się to przy użyciu platformy zestawiającej najbardziej zrównoważone metody wysyłki, dzięki czemu klienci spółki, czyli podmioty z sektora eCommerce, uzyskują dostęp do wszystkich tych graczy logistycznych i zaawansowanych miejskich opcji wysyłki Bringly za pomocą jednego połączenia API.

Korzystając z jej usług zrzucają całą odpowiedzialność za proces dostaw na Bringly, które nie jest więc jedynie oprogramowaniem służącym do połączenia z systemem operacyjnym przewoźnika, lecz samo w sobie jest podmiotem, które realizuje daną dostawę poprzez swój, autorski system. Obecnie ponad 100 różnego rodzaju przewoźników jest już zrzeszonych w Bringly.

– Naszą misją jest sprawienie, aby cały łańcuch logistyczny był bardziej zrównoważony i przyszłościowy. W oparciu o nasz inteligentny przydział i podział pierwszej, środkowej i ostatniej mili, paczki mogą być dostarczane szybciej, wydajniej oraz w najbardziej zrównoważony sposób w Europie – komentuje Rajiv Laigsingh, CEO Bringly. – Możemy zatem stwierdzić, że wysyłamy każdą paczkę w najbardziej zrównoważony sposób. Niezależnie od tego, czy oznacza to dostawę na rowerze czy skonsolidowany odbiór, każda oszczędność CO2 to krok lepszej przyszłości.

Runda finansowania

Runda inwestycyjna Seed była leadowana przez holenderski fundusz Eyos Capital oraz należący do SpeedUp Group fundusz SpeedUp Energy Innovation.

– Jesteśmy głęboko przekonani, że Bringly, dzięki swojej autorskiej technologii, ma potencjał, aby stać się kluczową częścią w procesie transformacji segmentu logistyki dostaw ostatniej mili w kierunku bardziej przejrzystej i zrównoważonej przyszłości – komentuje Bartłomiej Gola, Partner Generalny SpeedUp Energy Innovation. Co więcej, Bringly łączy to z ogromnymi korzyściami dla firm dostawczych, ponieważ dzięki produktowi Spółki, floty partnerów Bringly są wykorzystywane bardziej efektywnie. Tym samym Bringly pomaga im w krytycznym punkcie ich działalności, który już wkrótce może zadecydować o nowym zamówieniu w tym konkretnym segmencie rynku.

Ponadto w rundzie wzięli udział również dotychczasowi inwestorzy, tacy jak Shamrock Ventures oraz aniołowie biznesu.

Redukcja emisji CO2

Z ponad 300% wzrostem w ostatnim roku startupowi udało się już osiągnąć dużą redukcję CO2 wraz z wiodącymi i międzynarodowymi klientami, takimi jak Media Markt, Dille & Kamille czy Dyson. Dzięki temu Bringly przygotowuje rynek do nadchodzących europejskich przepisów, które będą wymagały od firm redukcji emisji CO2, także w ramach operacji logistycznych. Dodatkowe raportowanie umożliwia pomiar, analizę i raportowanie rzeczywistego wpływu.

Rozwiązanie Bringly jest obecnie dostępne dla firm e-commerce w Holandii, Belgii i Niemczech. Z platformy korzysta już ponad 100 lokalnych, regionalnych i krajowych przewoźników.

Przeczytaj również 👉 SpeedUp Energy Innovation inwestuje w estońskie drony inspekcyjne HEPTA