HomeDoctor rusza z pilotażową usługą dowozu leków dla seniorów

Dodane: 18.01.2021

Marta Wujek

Udostępnij:

Polski healthtech HomeDoctor właśnie rozpoczął pilotażowy program “Recepta dla seniora”. W ramach nowego rozwiązania seniorzy mogą zamawiać dostawę leków zapisanych na e-recepcie do domu. Nowa opcja dostępna jest na ten moment tylko dla mieszkańców Warszawy, ale firma zapowiada, że planuje wprowadzić usługę w kolejnych polskich miastach. 

Według zapowiedzi firmy pacjenci mogą zamówić konsultację online z lekarzem, podczas której otrzymują e-receptę, która ostatecznie zostaje zrealizowana przez pracownika platformy HomeDoctor i dostarczona do domu seniora. Spółka powiedziała również, że na połaczenie z lekarzem pacjent będzie czekał 15 minut, a dostawa leków ma nastąpić do 4 godzin od złożenia zamówienia. Telekonsultacja i dowóz leków to koszt 99 złotych. 

– W HomeDoctor nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, nie współpracujemy z żadną siecią aptek, leki kupujemy w miejscu wskazanym przez pacjenta, jeśli ma on takie życzenie. Pacjent ma również wpływ na realizację wystawionej recepty, np. na zamienniki leków. Proces zakupu i dostawy leków do domu seniora odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin od zamówienia – podkreśla, cytowany przez serwis wiadomoscihandlowe.pl, Szymon Horaczuk, prezes Home Doctor.

Dynamiczny rozwój HomeDoctor

Pandemia koronawirusa znacząco przyspieszyła rozwój telemedycyny. Coraz więcej pacjentów przekonuje się do takiej formy konsultacji z lekarzem. HomeDoctor znalazł się zatem w doskonałym momencie, jeśli chodzi o rozwój biznesu. Co dostrzegają również inwestorzy. Pod koniec zeszłego roku firma otrzymała w serii A 3,7 mln euro.

Firma zapowiedziała, że zdobyte finansowanie planuje przeznaczyć na dalszy rozwój swoich usług oraz ekspansję. Według twórców HomeDoctor obecnie w całej Europie są najlepsze warunki na rozwój telemedycyny. Pandemia koronawirusa nie tylko wymusiła rozwój tego typu rozwiązań ale również nowe regulacje prawne w tym zakresie, które pchają całą branżę do przodu.

HomeDoctor powstał w 2016 roku. Obecnie startup działa jako B2B2C i platforma usług medycznych B2C, która umożliwia konsultacje online, telefoniczne oraz usługi rezerwacji terminów, a teraz również zamawianie dostawy leków do domu. W przypadku wizyt domowych startup wykorzystuje technologię geolokalizacji, aby zapewnić, że najbliższy dostępny lekarz zostanie wysłany do pacjenta w ciągu 1 godziny. Startup współpracuje z ponad 350 lekarzami.