How Are You, to prosty i elegancki Mood Tracker

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

How Are You (w skrócie HAY) to aplikacja z kategorii Quantify Yourself. Podąża ideą: „jeżeli możesz to zmierzyć, możesz to usprawnić”. Dzisiaj mierzymy już takie rzeczy jak przebiegnięty dystans (np. Run Keeper) albo w jakich miejscach lubimy spędzać czas (Foursquare), nie wspominając już o takich c

How Are You (w skrócie HAY) to aplikacja z kategorii Quantify Yourself. Podąża ideą: „jeżeli możesz to zmierzyć, możesz to usprawnić”. Dzisiaj mierzymy już takie rzeczy jak przebiegnięty dystans (np. Run Keeper) albo w jakich miejscach lubimy spędzać czas (Foursquare), nie wspominając już o takich cudeńkach jak Jawbone UP czy Argus które starają się mierzyć czas naszego snu, liczbę kroków które postawiliśmy dziennie, skonsumowane kalorie itp.

HAY mierzy Twoje samopoczucie za pomocą prostego, naukowo potwierdzonego testu który zajmie Ci mniej niż minute (10 zamkniętych pytań).

Test samooceny został opracowany przez psychologów, nazywa się PANAS, a wersja zaimplementowana przez nas to jego krótsza odmiana (oryginalnie test zawiera 20 pytań) znana jako I-PANAS-SF.

Aplikacja szybko oceni nasz nastrój w skali od 1 do 100 i pozwoli nam za pomocą wykresu szybko rozeznać się jak nasz nastrój zmieniał się w czasie. Dzięki temu możemy znaleźć ukryte przyczyny jego zmiany, np. że najgorzej czujemy się w weekend, albo rano kiedy jedziemy do pracy.

W HAYu postawiliśmy na łatwość i intuicyjność obsługi. Staraliśmy się tak przygotować aplikacje, aby użytkownik miał wrażenie obcowania z fizycznym urządzeniem do pomiarów. Nasze dane można wyeksportować to pliku CSV aby zestawić z innymi rzeczami które mierzymy (np. ilość snu).

W następnych wersjach będziemy sami badać lokalizacje użytkownika, co za tym idzie przedstawimy analizę nastrój pod kątem miejsca w których znajdował się użytkownik w momencie testu. To pozwoli zbadać w jakiś miejscach czujemy się dobrze a w jakich źle. Wyniki mogą być zaskakujące.

Za aplikacją stoi firma Quantum Lab (nominowana do start upu roku 2013) i jest to zaledwie pierwsza z wielu planowych aplikacji które pozwolą na kwantyfikacje życia i jego usprawnianie.

Kolejna aplikacja „Quantum Punctuality” jest już w produkcji. Pozwoli nam na zbadanie naszej punktualności w sposób „niedeklarytywny” (w przeciwieństwie do HAYa w którym użytkownik musi sam w pewien sposób określić swój nastrój).

Dane ze wszystkich aplikacją będą połączone ze sobą dzięki czemu użytkownik będzie mógł skorzystać w przyszłości z platformy zestawiającej dane z różnych aspektów jego życia. Kolejnym krokiem jest dodanie do tego motywacji i potrzebnej wiedzy do dokonania zmiany (np. z 90% prawdopodobieństwem kolejna filiżanka kawy w tym momencie zwiększy twój stres o 12% oraz zmniejszy samopoczucie o 17%).

HAY jest dostępny za darmo na App Store i nie wymaga rejestracji. Planowana jest wersja na system Android i Tizen.

źródło: informacja prasowa