UniGluko to zintegrowana platforma dla osób chorujących na cukrzycę typu 2. Składa się ona z urządzenia, interfejsu połączonego z gabinetem lekarza, mobilnej aplikacji na smartfonie pacjenta oraz bazy danych dostępnej w chmurze, która przesyła powiadomienia i alerty. Urządzenie jest kompatybilne z niemal wszystkimi typami glukometrów, co ułatwia pacjentom kontrolę poziomu cukru. Ponieważ dane z poszczególnych pomiarów są przechowywane w chmurze i dostęp jest możliwy z każdego miejsca, lekarz może z łatwością odczytać pomiary i podjąć decyzję o odpowiednim leczeniu.
– Dzięki UniGluko wspieramy świetny projekt, który łączy naukę, przedsiębiorczość i biznes, by pomóc pacjentom i lekarzom w leczeniu cukrzycy. Rozwiązania z zakresu eHealth stają się obecnie coraz ważniejsze, a ich znaczenie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat. Na współpracę z UniGluko zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na szerokie kompetencje zespołu, dobry produkt i model biznesowy – wyjaśnia Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.
Dzięki wsparciu hub:raum Kraków, rozwiązanie UniGluko jest obecnie dopasowywane do specyfiki rynku włączając w to skalowanie projektu, wsparcie techniczne, ochronę danych oraz kampanię marketingową. Usługa jest obsługiwana przez centrum danych chorwackiego telekomu należącego do Grupy Deutsche Telekom. Obecnie z rozwiązania w fazie pilotażowej korzysta kilka szpitali oraz setki indywidualnych pacjentów podłączonych do rządowego systemu e-zdrowia w Chorwacji.
UniGluko to nowoczesne rozwiązanie dla osób chorujących na cukrzycę. Platforma została zaprezentowana podczas wielu konferencji i spotkań branżowych, na których otrzymaliśmy pozytywne opinie od wszystkich zainteresowanych grup – stowarzyszeń opieki zdrowotnej czy lekarzy. Teraz, dzięki infrastrukturze i sile rynkowej Deutsche Telekom chcemy dotrzeć do pacjentów i lekarzy w innych europejskich krajach. – mówi Luka Celic, CEO w UniGluko.