Huge Thing wesprze przedsiębiorcze kobiety z Polski i Ukrainy w ramach szeregu programów rozwojowych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Huge Thing wesprze przedsiębiorcze kobiety z Polski i Ukrainy w ramach szeregu programów rozwojowych

Udostępnij:

Kompleksowy program edukacyjny Female Fundraising Academy to pierwsza, z szeregu inicjatyw dedykowanych przedsiębiorczym kobietom z Polski i Ukrainy. Zespół Huge Thing przy wsparciu Visa Foundation przygotował cztery programy edukacyjno-rozwojowe skierowane do founderek, w tym trzy edycje Female Founders Fundraising Academy oraz program Female Startup Pre-accelerator. Nabór do pierwszego z nich rozpocznie się już 11 grudnia.

Badacze Boston Consulting Group wspólnie z firmą Sista przeprowadzili szeroką analizę europejskiego ekosystemu startupowego. W swoim raporcie wskazują, że tylko 10% startupów utworzonych w 2022% roku na starym kontynencie było założone przez kobiety. Stanowi to ogromną dysproporcję, do której wyrównania powinien dążyć cały ekosystem startupowy. – Poprzez przygotowane przez nas programy edukacyjne, chcemy wesprzeć dostęp do wiedzy, a tym samym rozwój przedsiębiorczych kobiet z Polski i Ukrainy. – komentuje Monika Synoradzka, CEO Huge Thing.

– Female Founders Fundraising Academy, do którego nabór rozpoczynamy już 11 grudnia, to program oferujący praktyczną wiedzę skoncentrowaną na fundraisingu m.in. planowaniu procesów związanych z pozyskaniem kapitału, przygotowaniu do rozmów i negocjacji z inwestorami, opracowywaniu wycen startupów oraz aspektach prawnych związanych z tym procesem. Jest to wiedza, która pozwoli uczestniczkom dynamicznie skalować ich biznesy zarówno na lokalnych, jak i globalnych rynkach oraz pozyskiwać niezbędny do tego kapitał – dodaje Synoradzka.

Facilitating Female Founders Program

Cała inicjatywa pod nazwą Facilitating Female Founders Program składać się będzie z trzech edycji Female Founders Fundraising Academy oraz jednego programu pre-akceleracyjnego Female Startup Pre-accelerator i potrwa do końca 2026 roku. Skierowane są one do kobiet na różnym etapie swojej biznesowej kariery. Pierwsza z nich dedykowana founderkom, które zrealizowały już pierwszą rundę finansowania swoich firm i myślą o dalszym rozwoju swojego biznesu. Druga, czyli Female Startup Pre-accelerator, została stworzona dla założycielek startupów we wczesnej fazie rozwoju, tzn, z gotowym MVP, lecz przed pierwszymi testami rozwiązania i przed pierwszą inwestycją. Uczestniczki przejdą przez program pre-akceleracyjny pod okiem doświadczonych mentorów, a na najlepszą dziesiątkę czekają granty w wysokości 10 000 USD, które wesprą ich dalszy rozwój. 

– Pomimo ostatnich postępów, przedsiębiorczym kobietom nadal brakuje zasobów potrzebnych do osiągnięcia sukcesu. To jeden z powodów, dla których cieszymy się z partnerstwa z Huge Thing. mówi Najada Kumbuli, Head of Investments & Partnerships w Visa Foundation. – Visa Foundation pomoże zniwelować luki w dostępie do kapitału, umiejętności i sieci kontaktów, oraz uwolnić prawdziwy potencjał założycielek startupów z Polski i Ukrainy. – dodaje Kumbuli.

Co zyskujesz biorąc udział w programach?

Programy Female Founders Fundraising Academy oraz Female Startup Pre-accelerator oferują możliwość zdobycia praktycznej wiedzy, pod okiem starannie dobranych mentorów, gwarantujących jednocześnie najwyższą jakość współpracy. To także świetna okazja na poszerzenie swojej sieci kontaktów i zdobycie finansowania na wcielenie swoich założeń i pomysłów w życie. Rekrutacja do pierwszego z nich startuje już 11 grudnia, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Huge Thing.

Strona internetowa programu.

Huge Thing został założony w 2012 roku przez SpeedUp Group w celu wsparcia rozwoju ekosystemu startupów w CEE. Był  jednym z pierwszych działających w Polsce operatorów programów akceleracyjnych dla startupów. Dlatego odpowiedzialność za rozwój ekosystemu innowacji jest w ich DNA. Dziś, oprócz wspierania twórców innowacji w rozwoju biznesu, zespół Huge Thing wykorzystuje swoją wiedzę, wspierając organizacje z sektora prywatnego i publicznego w pracy z innowacjami.