Huuuge Games szykuje się do wejścia na giełdę

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Huuuge Games szykuje się do wejścia na giełdę

Udostępnij:

Globalny producent i wydawca gier free-to-play Huuuge Games złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Firma została założona w Stanach Zjednoczonych, jednak ma swoje korzenie w Polsce.

Wczoraj pisaliśmy o imponująco rozwijającej się branży gamingowej w Polsce na podstawie raportu The game industry of Poland – Report 2020. Wynika z niego, że przychody pochodzące z sektora gier w polsce przekroczyły wartość 500 mln euro, a 96 proc. tej sumy pochodzi z eksportu. Natomiast dzisiaj otrzymujemy wiadomośc o kolejnym podmiocie z polskimi korzeniami, który szturmem chce zdobyć giełdę.

Huuuge to projekt nad którym pracuje 600 osób z 12 miast z całego świata. Firma zajmuje się kompleksową produkcją gier, łącznie z wprowadzeniem jej na rynek i promowaniem. Jak ustalił serwis strefainwestorow.pl w 2019 roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 260 milionów dolarów. Media porównują Huuuge do innego polskiego producenta gier free-to-play – Ten Square Games, który jest znaną marką nad Wisłą. Jednak Ten Square Games zatrudnia ponad 255 osób, a przychody firmy w zeszłym roku osiągnęły wartość 65 milionów dolarów. Wygląda na to, że polski producent ma poważnego konkurenta.  

– Gry wideo to obecnie najbardziej popularna forma rozrywki na świecie, a gry mobilne to najszybciej rosnący segment tego rynku. Huuuge osiągnął pozycję jednego z liderów rynku gier mobilnych, pozyskując miliony graczy – mówi CEO Huuuge, Anton Gauffin.

Gaming rośnie na potęgę

Branża gamingowa bardzo mocno rozwinęła się w ostatnim czasie. Kryzys wywołany pandemią koronawirusa, który spowodował, że przez jakiś czas pozostawaliśmy zamknięci w domach z pewnością się do tego przyczynił. Przypomnijmy, że jak wynika ze wspomnianego raportu, tylko w Polsce mamy 440 studiów, które łącznie zatrudniają 9710 osób.

– W ciągu ostatniej dekady przemysł tworzenia gier rozwinął się na niewyobrażalną skalę. Biorąc pod uwagę fakt, że ludzie coraz częściej szukają rozrywki w świecie wirtualnym, jego dalsze perspektywy rozwoju wydają się być tak samo optymistyczne. Obecnie na świecie jest ponad dwa miliardy graczy w ciągu najbliższych kilku lat globalna wartość rynku gier komputerowych powinna przekroczyć 200 miliardów dolarów – pisze we wstępie do raportu Małgorzata Oleszczuk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Polacy mocno wyróżnili się na rynku gamingowym. Kolejny projekt z tej branży, który ma swoje początki w Polsce z pewnością napawa dumą polskich graczy, których mamy nad Wisłą już 16 milionów.