IC Project – czym jest, w jaki sposób funkcjonuje i jak usprawnia pracę w firmie?
IC Project to narzędzie, które zostało stworzone, aby sprawnie zarządzać projektami i zadaniami. Do tych procesów zostało zaimplementowane mnóstwo ciekawych mechanizmów. To jednak tylko część programu, ponieważ kluczowymi aspektami są kompleksowość i wielomodułowość tego rozwiązania. W IC Project znajdziemy m.in. takie dodatkowe funkcjonalności jak:
- interaktywny kalendarz połączony z modułem urlopów i nieobecności
- wbudowany komunikator z opcją tworzenia rozmów projektowych,
- moduł CRM do zarządzania kontrahentami w połączeniu z projektami,
- raportowanie i mierzenie czasu pracy z przeliczaniem kosztu pracownika,
- pełen moduł finansowy pozwalający wyliczać rentowność projektów,
- wiele sposobów na obieg plików i dokumentów w firmie,
- moduł pozwalający odbierać zgłoszenia od klientów zewnętrznych.
Kluczowe aspekty przemawiające za IC Project – grafika z profilu IC Project na Facebooku
Jak widać, jest to rzeczywiście rozwiązanie kompleksowe, które pozwala spiąć wiele procesów firmowych w jednym narzędziu. Dzięki temu, firma nie potrzebuje kilku programów łącząc tym samym prace projektowe w jednym, pliki w drugim, a komunikację w trzecim – to mimo założenia lepszej organizacji pracy, powoduje większy chaos. Korzystając z IC Project, firma otrzymuje jedną, wspólną platformę, która pozwala wszystkie te procesy spiąć w całość i zazębić ze sobą.
– 7 lat temu, kiedy tworzyliśmy IC Project znaleźliśmy niszę rynkową. Na rynku dostępnych było już wiele programów do zarządzania projektami, ale żaden z nich nie pozwalał łączyć wielu procesów w sobie, a przy tym oferując odpowiednią intuicyjność w codziennym użytkowaniu. To właśnie było główne założenie dla IC Project – produkt kompleksowy, ale też intuicyjny – wspomina Michał Sadowski, CEO w IC Project.
Narzędzie jest naturalnym środowiskiem dla całego zespołu, gdzie pracownicy mogą połączyć między sobą całą pracę projektowo-zadaniową, sferę komunikacyjną i pełen obieg plików w firmie. Dzięki temu, każda pracownik ma dostęp do wszelkich kluczowych informacji, a osoba zarządzająca wreszcie otrzymuje mechanizmy pozwalające uzyskać lepszą kontrolę nad firmą i pracą całego zespołu. Jest to także idealne rozwiązanie pod kątem pracy zdalnej, ponieważ kluczowe aspekty firmowe dostępne są we wspólnej przestrzeni zespołowej, którą oferuje IC Project.
Kompleksowe rozwiązanie, ale czy intuicyjne w obsłudze?
Wydaje się, że jest to kluczowe pytanie. Na rynku dostępnych jest wiele programów, które potrafią połączyć wszystkie powyższe funkcjonalności. Klucz do sukcesu to jednak zestawienie wszystkiego w intuicyjnej i przejrzystej formie, a wydaje się, że to jest właśnie największą zaletą IC Project i powodem, dlaczego jest to jednym z najczęściej wybieranych programów na polskim rynku.
– Nie ukrywam, że mamy bardzo dużo Klientów, którzy przechodzą z zagranicznych programów konkurencyjnych do IC Project. Zazwyczaj staramy się wyciągnąć feedback, co zadecydowało, że to IC Project wygrało w tym wyścigu. Kluczem do sukcesu często okazuje się intuicyjność naszego narzędzia, a także przejrzysty i przyjazny interfejs. Funkcjonalność pomiędzy programami często jest podobna, ale sprawne i przyjemne działanie pracowników w środowisku IC Project jest tym, co nas wyróżnia. Wydaje się, że to najlepszy z możliwych feedbacków – zdradza Norbert Sinkiewicz, Dyrektor Marketingu w IC Project.
Interfejs narzędzia IC Project – grafika z bloga IC Project
Cały system został skonstruowany na zasadzie wielomodułowej, co pozwala sprawnie się w nim poruszać. Wiele programów na rynku łącząc wiele funkcjonalności, oferuje przy tym interfejs, który ma się nijak do obecnych standardów i technologii. Wiele wskazuje na to, że IC Project znalazło w tym aspekcie złoty środek – program oferuje dużo funkcjonalności, ale w idealnie skrojonej formie, a ponadto ma wiele mechanizmów, które pozwalają całe narzędzie elastycznie dostosować do potrzeb firmy. To powoduje, że firma wybiera te funkcjonalności, których rzeczywiście potrzebuje, a resztę dostosowuje tak, aby program był pozytywnie odbierany przez zespół, który w narzędziu będzie pracować.
Polskość produktu i bezpośrednie podejście do Klienta kluczem do sukcesu?
Owszem. IC Project to produkt, który wybrał kompletnie inną ścieżkę biznesową, niż pozostałe oprogramowania konkurencyjne. Dlaczego? W IC Project ogromny nacisk kładzie się na wsparcie Klienta. Razem z rozwojem programu, rozwijany jest dział wsparcia, aby zapewnić Klientowi maksymalnie pozytywne doznania w codziennej pracy z programem. Krótko mówiąc, w IC Project mamy specjalną ofertę Klienta Premium, która wiąże się z oddelegowanym i dedykowanym Konsultantem dla firmy. W związku z tym, Klient ma swoją osobę do opieki, która dostępna jest pod dedykowanym numerem telefonu, adresem mailowym czy na live czacie, i to dla każdego pracownika. Umówmy się, sytuacja na rynku systemów co najmniej wybiórcza, a to wszystko bez żadnej dodatkowej opłaty – wszystko w ramach pakietu, który IC Project oferuje w cenie zdecydowanie lepszej niż konkurencja. Czy im się to opłaca? Nie nam to oceniać, ale efekty sprzedażowe bez wątpienia są imponujące. Zwłaszcza, że produkt realnie na rynku jest 5 lat, a już oferuje bardzo ustabilizowaną i rozwojową pozycję na przyszłość.
Rynek polski rządzi się swoimi prawami i tutaj ogromną wartością jest ogólny dostęp do języka polskiego, a także wsparcia w rodzimym języku. Z badania TNS Polska wynika, że dalej 44% osób w naszym kraju włada tylko ojczystym językiem. Jak zatem właściciel firmy może wdrożyć zagraniczne narzędzie do firmy, który de facto oferuje tylko język obcy? Myśląc tutaj w kontekście codziennej obsługi programu, ale też jakiegokolwiek wsparcia. IC Project to program, który tworzony w całości jest w Kielcach, a to jego duża wartość – całe narzędzie i support jest w polskim języku, a do tego masa materiałów edukacyjnych w formie poradników video czy projekt #AkademiaICProject pokazujący zza kulis sporo ciekawej wiedzy wdrożeniowej. Szczerze przyznając, to wszystko wygląda niezwykle solidnie zaplanowane, a analizując głębiej działania IC Project dochodzimy do wniosku, że sukces tego produktu nie jest przypadkowy, a skrupulatnie i strategicznie zaplanowany.
Jak wdrożyć IC Project do firmy? Czy tutaj też można liczyć na pomoc dewelopera systemu?
– Jak wdrożyć IC Project do firmy? Zdecydowanie najlepiej z pomocą naszego zespołu wdrożeniowego. W IC Project mamy kompleksowe usługi wdrożeniowe, które opiewają na szkoleniu dla wszystkich pracowników, warsztatach praktycznych, a także pełnym modelowaniu procesów. Przyznam szczerze, że nasze zespoły wdrożeniowe przeżywają spore oblężenie, ponieważ jest to usługa z niewygórowaną ceną, a przy tym wielka wartość pod kątem przekazanej wiedzy dla klienta – opisuje proces Norbert Sinkiewicz, Dyrektor Marketingu w polskim narzędziu.
Wdrożenie IC Project w siedzibie Klienta – grafika z oficjalnego profilu IC Project na Facebooku
No i tutaj dochodzimy do kolejnego niezwykle ważnego aspektu, który naszym zdaniem daje ogromną przewagę na rynku dla IC Project, a więc wdrożenie narzędzia. Analizując ofertę wdrożeniową, cena o wartości niespełna 2 tysięcy za pełne wdrożenie programu do firmy przez dewelopera całego produktu? Brzmi to co najmniej dobrze, szczególnie porównując z różnymi systemami, gdzie wdrożenia to koszt w dziesiątkach tysięcy złotych. Dużym wyróżnikiem jest wdrożenie przez dewelopera systemu – nie będzie to zatem wiedza przekazywana z firmy do firmy, jak to działa na zasadzie partnerstwa przy różnych, innych narzędziach. Tutaj cała wiedza wdrożeniowa przekazywana jest z pierwszej ręki od twórców całego oprogramowania.
Jakie znane firmy wybrały IC Project? Czy to rozwiązanie dla konkretnej branży?
Analizując stronę sprzedażową produktu IC Project oraz bardzo aktywne media społecznościowe, możemy zobaczyć m.in. logotypy takich współpracujących firm lub instytucji jak Selena – producent kleju Tytan, Telewizja Polsat, Wawel S.A, Lech Poznań, Ruch Chorzów czy mnóstwo urzędów. Trzeba przyznać, że są to marki uznane, a to wskazuje, że produkt rzeczywiście ma się dobrze na polskim rynku. Czy to jednak wszystko, czym IC Project może się pochwalić?
– Niestety nie w każdym przypadku da się uzyskać zgodę marketingową, więc nie możemy się pochwalić wszystkimi ciekawymi firmami, ale współpracujemy również ze spółkami Skarbu Państwa – w tym największą w Polsce. To raczej idealny dowód zaufania dla IC Project – uzupełnia Maciej Kułagowski, Dyrektor Sprzedaży w IC Project.
Jeśli chodzi o branże, które doceniają IC Project to ciężko wyróżnić jedną, dwie czy nawet trzy. Wydaje się, że jest to rzeczywiście rozwiązanie, które może znaleźć swoje przełożenie od produkcji, przez usługi, aż po jakiekolwiek inne działania zespołowe. Program krótko mówiąc daje lepszą organizację pracy dla zespołu, ale także pozwala lepiej kontrolować całą firmę osobom zarządzającym, oferując przy tym m.in. raporty i dedykowane mechanizmy ku lepszemu zarządzaniu.
Case study wypracowane na podstawie klubu Lech Poznań – grafika z oficjalnego profilu IC Project na Facebooku
– Szczerze mówiąc, lata temu system projektowany był w kontekście branży budowlanej. Rzeczywistość pokazała, że sprawdza się perfekcyjnie w wielu branżach. Jeśli miałbym wyszczególnić te kluczowe – bez wątpienia są to biura projektowo-architektoniczne, agencje marketingowe, firmy deweloperskie czy ogólnie firmy pracujące projektowo. Aby udowodnić, że IC Project to narzędzia zdecydowanie dla każdego to warto przytoczyć fakt, że z narzędzia korzystają firmy… organizujące na co dzień wesela. Jak widać, jest to program de facto dla każdej firmy, która pracuje na zadaniach – dodaje Maciej Kułagowski, Dyrektor Sprzedaży w IC Project.
Podsumowując IC Project w telegraficznym skrócie…
IC Project to narzędzie do zarządzania projektami, które oferuje wiele dodatkowych funkcjonalności, spiętych w bardzo ciekawej i intuicyjnej formie. Jest to w 100% polski produkt, który regularnie kradnie sporo rynku zagranicznym konkurentom.
Po analizie działania IC Project, wynika, że kluczowymi aspektami, które na to wpływają jest po pierwsze oczywiście sam produkt, który daje ogromne możliwości do zorganizowania pracy całego zespołu w jednym narzędziu. Po drugie jest to program stworzony w najnowszej technologii, zaprojektowany z głową i przedstawiony w maksymalnie intuicyjnej formie – feedback od Klientów tylko to potwierdza. Po trzecie twórca tego oprogramowania wychodzi z niecodzienną inicjatywą biznesową – mocno stawia na wsparcie klienta w ramach tradycyjnego pakietu, a to na rynku jest ogromnym wyróżnikiem. No i czwarty aspekt, który pozwala IC Project zyskać przewagę na naszym rynku to jego polskość – całe narzędzie, wsparcie klienta, materiały szkoleniowe i dedykowane wdrożenia są w języku polskim, a przy wdrażaniu programu do dużego zespołu nie możemy wymagać od wszystkich znajomości języka obcego. Narzędzie ma być przyjaznym środowiskiem dla pracowników, a nie przeszkodą w pracy.
Sukces IC Project na rynku nie jest przypadkowy – program powstał na podstawie wyznaczenia odpowiedniej niszy rynkowej, a tę niszę zapełnił w sposób znakomity. Twórcy oprogramowania podeszli do biznesu nieszablonowo, co na ten moment się sprawdza – czy bezpośrednie do klienta będzie zawsze na takim poziomie, jak obecnie? Oby tak było. Oceniając jednak fakty, jest to zdecydowanie produkt z ugruntowaną pozycją, mnóstwem ciekawych marek w portfolio, a także wartościami, które żaden inny, a zarazem konkurencyjny system nie może zapewnić.
Artykuł powstał we współpracy z IC Project