ICEYE umieścił na orbicie cztery nowe satelity radarowe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ICEYE umieścił na orbicie cztery nowe satelity radarowe

Udostępnij:

ICEYE kontynuuje rozwój największej na świecie konstelacji satelitów radarowych (SAR) wykorzystywanych do obserwacji Ziemi. W ramach startu ze SpaceX wystrzelono trzy satelity komercyjne oraz jednego demonstracyjnego satelitę nowej generacji.

ICEYE, światowy lider w dziedzinie monitoringu z wykorzystaniem technologii radarowej (SAR), informuje o wyniesieniu czterech kolejnych satelitów. Zostały one umieszczone na orbicie z wykorzystaniem rakiety Falcon 9 (SpaceX) we współpracy z operatorem EXOLAUNCH. Trzy satelity najnowszej generacji włączone zostaną do istniejącej już konstelacji satelitarnej ICEYE. Czwarty, będzie pełnił funkcję demonstratora satelitów nowej generacji. Do tej pory ICEYE umieścił na orbicie 14 satelitów, zarówno komercyjnych jak i tych przeznaczonych dla klientów.

Wraz z wystrzeleniem nowych satelitów, ICEYE kontynuuje rozwój największej na świecie konstelacji SAR przeznaczonej do stałego monitorowania Ziemi. Konstelacja ICEYE została zaprojektowana tak, aby wykonywane przez nią zobrazowania były niezawodne i trafiały do klienta w jak najkrótszym czasie. Technologia ICEYE umożliwia wykrywanie i śledzenie szczegółowych zmian, niezależnie od pory dnia oraz warunków pogodowych.

– ICEYE jest wiodącą na świecie firmą umożliwiającą stały monitoring Ziemi z wykorzystaniem danych satelitarnych – powiedział Rafał Modrzewski, Prezes i współzałożyciel ICEYE – Jeśli potrzebujesz informacji na temat tego, co się dzieje w dowolnym miejscu na świecie, ICEYE powinien być Twoim wyborem.

Wyniesiony na orbitę satelita nowej generacji wyposażony jest w najnowszą, innowacyjną technologię obrazowania radarowego. Ulepszenia te obejmują dwukrotne zwiększenie rozdzielczości oraz możliwość jednoczesnego obrazowania i przesyłania danych na Ziemię w celu niemal natychmiastowego dostarczenia ich do klienta.

– Rozwój konstelacji satelitów radarowych ICEYE jest bezprecedensowy. W rezultacie nasi klienci korzystają z najbardziej efektywnego systemu monitorowania na świecie – mówi Steve Young, wiceprezes ds. Rozwoju biznesu i sprzedaży w ICEYE – Nie tylko liczba satelitów, ale także konsekwentne dążenie do tego, co jest możliwe dzięki najnowszej technologii, utrzymuje ICEYE w czołówce firm zajmujących się radarowym obrazowaniem satelitarnym.

ICEYE dostarcza dane SAR do klientów na całym świecie w trzech trybach obrazowania: Spot, Strip i Scan. Każdy z nich posiada rozdzielczość zoptymalizowaną do obrazowania zarówno konkretnych obiektów w bardzo wysokiej rozdzielczości, jak i rozległych obszarów, o rozmiarach nawet kilkudziesięciu tysięcy kilometrów kwadratowych. W lipcu ICEYE planuje ogłosić kolejne osiągnięcia w dziedzinie obrazowania z wykorzystaniem satelitów radarowych, a kolejne starty zaplanowane są jeszcze w tym roku.

 

Przeczytaj również: ICEYE pozyskał 136 mln dolarów w rundzie D. Będzie dalej rozwijać technologię monitorowania klęsk żywiołowych