ICEYE pozyskał 136 mln dolarów w rundzie D. Będzie dalej rozwijać technologię monitorowania klęsk żywiołowych

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

ICEYE pozyskał 136 mln dolarów w rundzie D. Będzie dalej rozwijać technologię monitorowania klęsk żywiołowych

Udostępnij:

Finansowanie przyspieszy dalszą rozbudowę największej na świecie konstelacji satelitów radarowych (SAR) oraz rozwój oferty firmy ICEYE w zakresie analiz i rozwiązań dotyczących klęsk żywiołowych (NatCat). Dzięki najnowszej rundzie ICEYE pozyskał łącznie 304 mln dolarów (od 2015 r.).

ICEYE, spółka zajmująca się monitoringiem z wykorzystaniem technologii radarowej (SAR), ogłosiła zamknięcie rundy finansowania serii D o wartości 136 mln dolarów, której przewodzi wieloletni inwestor Seraphim Space. Do nowych inwestorów strategicznych ICEYE należą również BAE Systems i Kajima Ventures, Molten Ventures, OTB Ventures, True Ventures, C16 Ventures, Chione Ltd, Services Group of America, National Security Strategic Investment Fund (NSSIF), Space Capital i Promus Ventures.

Dalszy rozwój ICEYE

ICEYE wykorzysta nowy kapitał do rozwoju rozwiązań w zakresie monitorowania klęsk żywiołowych oraz konstelacji satelitów. Firma będzie również dokonywać dalszych inwestycji w celu ekspansji na skalę globalną, w szczególności w zakresie usług analitycznych z użyciem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

– ICEYE udowodnił, że niemożliwe może stać się możliwym, uruchamiając kilka lat temu pierwszego na świecie zminiaturyzowanego satelitę SAR zdolnego do obrazowania planety w dzień i w nocy. Teraz spółka jest największym na świecie operatorem satelitów obrazujących SAR – powiedział James Bruegger, Chief Investment Officer w Seraphim Space – Oceniamy ICEYE jako jedną z najjaśniejszych gwiazd sektora NewSpace. Przewidujemy, że jego uporczywe monitorowanie planety na skalę globalną, będzie miało duży wpływ w rozwiązywaniu niektórych z naszych najbardziej palących wyzwań.

– Dzięki nowej rundzie finansowania będziemy mogli kontynuować poszerzanie naszej działalności i dalszy rozwój rozwiązań NatCat, który jest ważnym obszarem przyspieszającym nasz wzrost – powiedział Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel ICEYE.

Konstelacja ICEYE

Konstelacja ICEYE została zaprojektowana w celu dostarczania częstych zdjęć umożliwiających szybkie wykrywanie i śledzenie zmian na powierzchni Ziemi, niezależnie od pory dnia, czy warunków pogodowych. Możliwości te idealnie nadają się do zastosowań takich jak likwidacja szkód ubezpieczeniowych, reagowanie na klęski żywiołowe i usuwanie ich skutków, bezpieczeństwo narodowe, pomoc humanitarna i monitorowanie zmian klimatycznych.

ICEYE jest właścicielem i operatorem największej na świecie konstelacji satelitów SAR. Firma uruchomiła łącznie 16 misji satelitarnych od czasu umieszczenia cztery lata temu na orbicie swojego pierwszego statku kosmicznego. 13 stycznia 2022 r. ICEYE wystrzeliła dwie satelity SAR z przylądka Canaveral na Florydzie. Podczas tego wydarzenia użyto pierwszego satelity zbudowanego, licencjonowanego i obsługiwanego przez ICEYE US.

 

Przeczytaj również: ICEYE umieścił na orbicie cztery nowe satelity radarowe