ICEYE z nadsubskrybowaną rundą finansowania rozwoju: 93 miliony USD na wzmocnienie globalnej pozycji lidera SAR

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ICEYE z nadsubskrybowaną rundą finansowania rozwoju: 93 miliony USD na wzmocnienie globalnej pozycji lidera SAR

Udostępnij:

Spółka ICEYE podpisała umowę na ponadsubskrybowaną rundę finansowania wzrostu o wartości 93 miliona dolarów. Finansowanie przyspieszy inwestycje w konstelację satelitów SAR i rozszerzy portfolio innowacyjnych danych i produktów subskrypcyjnych firmy. Runda ta opiera się na sukcesie rundy serii D z lutego 2022 r. Tym samym całkowita kwota zebrana przez spółkę zwiększa się do 438 miliona dolarów.

Rundę prowadził fiński państwowy fundusz majątkowy Solidium Oy przy udziale Move Capital Fund I, Blackwells Capital, Christo Georgiev i obecnych inwestorów ICEYE.

Trzy fundamenty rozwoju

Finansowanie to wesprze kolejną fazę wzrostu, podczas której firma zamierza wykorzystać:

  • swoją międzynarodową dynamikę działalności w zakresie misji, przy stale rosnącym zainteresowaniu rządów sojuszniczych zarówno obronnymi, jak i cywilnymi przypadkami użycia, które są możliwe dzięki statkom kosmicznym SAR nowej generacji;
  • szybki rozwój przyszłej oferty danych SAR w celu dostarczania innowacyjnych produktów i niezawodnych możliwości gromadzenia danych, które umożliwiają szybkie wykrywanie i częste śledzenie zmian na powierzchni Ziemi, niezależnie od pory dnia i warunków pogodowych;
  • poszerzanie oferty rozwiązań firmy, umożliwiający znaczne inwestycje w produkty ICEYE Flood Insights i Wildfire Insights, a także przyszłe analizy oparte na zagrożeniach dla rządów i organizacji komercyjnych.

– Jako fińska firma z siedzibą w Finlandii, witamy naszego najnowszego inwestora i członka zarządu, Solidium. To wsparcie ze strony krajowej i międzynarodowej społeczności inwestycyjnej pokazuje zaufanie do wizji ICEYE, aby poprawić życie na Ziemi, stając się globalnym źródłem prawdy w obserwacji Ziemi. Z wielką dumą łączymy się z naszymi najnowszymi inwestorami w dążeniu do tego, by ICEYE było liderem globalnego rynku technologii SAR i jej szerokich zastosowań – skomentował Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel ICEYE.

Giełdowy potencjał

– Jako inwestycja, ICEYE doskonale wpisuje się w naszą zaktualizowaną strategię. ICEYE jest uznanym na całym świecie liderem w szybko rozwijającej się branży zaawansowanych technologii z wyraźnym potencjałem do przekształcenia się w spółkę giełdową o znaczeniu krajowym. ICEYE buduje niezrównane doświadczenie w sektorze technologii kosmicznych i nie tylko – dodaje Reima Rytsölä, CEO Solidium.

– W ciągu ostatnich kilku lat ICEYE doświadczyło gwałtownego wzrostu komercyjnego na arenie międzynarodowej. Ta runda inwestycyjna w pełni finansuje plan biznesowy i przygotowuje firmę na krótkoterminową trajektorię w kierunku osiągnięcia progu rentowności wolnych przepływów pieniężnych – powiedziała Susan Repo, dyrektorka finansowa ICEYE.

ICEYE specjalizuje się dziedzinie operacji satelitarnych z wykorzystaniem radaru z syntetyczną aperturą (SAR) do obserwacji Ziemi, stałego monitorowania i rozwiązań w zakresie katastrof naturalnych. Spółka nadal notuje znaczny wzrost i 2023 rok zakończyła z ponad 100 milionami dolarów przychodów.

O tej polsko-fińskiej spółce pisaliśmy w marcu, gdy została uznana przez Financial Times za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie.

Czytaj także: