Wszystkie oczy na ICEYE: spółka uznana przez Financial Times za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wszystkie oczy na ICEYE: spółka uznana przez Financial Times za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie

Udostępnij:

ICEYE, polsko-fińska spółka specjalizująca się w dziedzinie trwałego monitorowania i rozwiązań w zakresie katastrof naturalnych, znalazła się na 30. miejscu tegorocznej listy FT1000. To plebiscyt, w którym redakcja Financial Times we współpracy ze Statista wyróżnia szybko rozwijające się europejskie firmy.

Lista, stworzona przez Financial Times i Statista, wyróżnia firmy o największym wzroście przychodów w latach 2019-2022. ICEYE jest najwyżej notowaną fińską firmą oraz firmą z branży lotniczej i obronnej, która znalazła się na liście.

– To zaszczyt zostać wybranym przez Financial Times jako jedna z europejskich firm o najszybszym tempie wzrostu. To uznanie dla naszego wzrostu przychodów odzwierciedla naszą pozycję pioniera w technologii SAR i jej zastosowaniach oraz zaufanego partnera dla organizacji na całym świecie. Dziękuję zespołowi ICEYE i naszym sympatykom za umożliwienie nam osiągnięcia tego celu – powiedział Rafał Modrzewski, co-founder i CEO startupu.

ICEYE jest właścicielem i operatorem konstelacji satelitów SAR, zapewniając wsparcie rządom i przedsiębiorstwom w takich sektorach jak ubezpieczenia, reagowanie na katastrofy naturalne i usuwanie ich skutków, transport morski, bezpieczeństwo narodowe, pomoc humanitarna i monitorowanie zmian klimatu. Od 2018 roku firma uruchomiła 31 satelitów, w tym zarówno te dostępne komercyjnie, jak i stworzone z myślą o specyficznych misjach klientów.

ICEYE dostarcza dane wywiadowcze w sektorach takich jak ubezpieczenia, reagowanie na katastrofy naturalne i usuwanie ich skutków, bezpieczeństwo, monitoring morski i finanse, umożliwiając podejmowanie decyzji, które przyczyniają się do odporności społeczności i zrównoważonego rozwoju. ICEYE ma siedzibę główną w Finlandii i działa w pięciu międzynarodowych lokalizacjach. ICEYE zatrudnia ponad 600 pracowników, zainspirowanych wspólną wizją poprawy życia na Ziemi poprzez stanie się globalnym źródłem prawdy w obserwacji Ziemi.

Czytaj także: