iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Już 8 marca 2012 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się pierwsze z trzech seminariów rekrutacyjnych zaplanowanych w ramach projektu „iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej”. Spotkania te mają na celu wyłonienie grupy…

Już 8 marca 2012 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się pierwsze z trzech seminariów rekrutacyjnych zaplanowanych w ramach projektu „iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej”. Spotkania te mają na celu wyłonienie grupy testującej funkcjonalności nowopowstałej platformy internetowej i adresowane są do przedsiębiorczych studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych zaangażowanych w działalność akademicką oraz przedsiębiorców otwartych na nowe technologie.

Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej to innowacyjne narzędzie, które ma ułatwić rozwój projektów technologicznych oraz współpracę pomiędzy naukowcami i przedsiębiorcami. Platforma składa się z wielu modułów służących, między innymi, do zakładania zespołów projektowych, zarządzania projektami (ich działaniami, harmonogramem, uczestnikami) oraz organizowania wydarzeń. Ponadto, za pośrednictwem platformy będzie możliwe znalezienie nowych członków zespołu lub ekspertów dziedzinowych i odbycie z nimi zdalnych konsultacji. Atrakcją platformy jest jej społeczny charakter: użytkownicy będą mogli rozmawiać na czacie, publikować zdjęcia i wymieniać się wiadomościami. To tylko niektóre z możliwości platformy iGPA. Uczestnikami platformy będą młodzi przedsiębiorcy, naukowcy, doradcy (ds. własności intelektualnej, prawa i komercjalizacji, rozwijania biznesu i finansowania projektów) oraz doświadczeni biznesmeni. W ten sposób platforma iGPA przyczyni się do zwiększenia liczby powstających na uczelniach spin-off’ów i start-up’ów.

Podczas seminariów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z platformą iGPA, a także zgłosić swoją kandydaturę do udziału w testowaniu tego narzędzia. Poszukujemy studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz przedsiębiorców, którzy wezmą udział w rozwijaniu platformy. Na seminariach wystąpią eksperci ds. transferu i komercjalizacji nauki, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat aktualnych możliwości wdrażania technologii do przemysłu.

Projekt iGPA jest realizowany przez inkubator technologiczny KOMBINATORIUM Naukowe mieszczący się w Poznaniu. KOMBINATORIUM Naukowe aktywnie działa na rzecz komercjalizacji projektów na terenie Wielkopolski (więcej informacji: www.poznan.kombinatorium.pl). Projekt iGPA jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 8.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Kolejne seminarium odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym. Szczegóły Projektu oraz Regulamin dostępne są na stronie: www.igpa.kombinatorium.pl

Rejestracja na wydarzenie: http://poznan.kombinatorium.pl/index.php?option=com_eventbooking&task=view_event&event_id=66&Itemid=55&lang=pl

źródło: informacja prasowa