InCredibles wspólnie z inQUBE zapraszają do konkursu „Zagraj o Mentoring”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

InCredibles wspólnie z inQUBE zapraszają do konkursu „Zagraj o Mentoring”

Udostępnij:

Wystartowała VIII edycja konkursu dla startupów „Zagraj o mentoring”, którego organizatorami są inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz InCredibles, program mentoringowy stworzony przez Sebastiana Kulczyka.

Wejść na wyższy poziom

Ideą konkursu jest wyłonienie startupów, które w unikatowy sposób podchodzą do technologicznych wyzwań i problemów biznesowych. Celem organizatorów jest wsparcie founderów w rozwoju ich projektów poprzez akcelerację i mentoring.

– Konkurs jest ogromną szansą dla wszystkich innowatorów. W inQUBE na co dzień wspieramy startupy zarówno na wczesnym, jak i na nieco późniejszym etapie rozwoju. Cieszymy się, że możemy ponownie połączyć siły z InCredibles, marką od lat wspierającą i czynnie biorącą udział w rozwoju rynku startupowego w Polsce, by dać szansę najlepszym na mentoring z ekspertami ‒ mówi dyrektor inQUBE, Jan Jakub Cendrowski.

Laureatem zeszłorocznej edycji „Zagraj o Mentoring” jest Insbuy. Za pośrednictwem aplikacji, która jest produktem spółki, można przeglądać i kupować meble, ubrania, kosmetyki oraz dodatki z popularnych programów telewizyjnych.

– Udział w InCredibles pozwolił wejść naszemu biznesowi na wyższy poziom. To nie tylko zwykły mentoring, to przede wszystkim szansa na poznanie i nawiązanie współpracy z fantastycznymi ludźmi, którzy na tworzeniu i rozwoju przedsiębiorstw zjedli zęby – mówi Mikołaj Krzemiński, CEO Insbuy.

Startupy zainteresowane uczestnictwem w konkursie powinny do 6 czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej inQUBE, w którym pokrótce przedstawią swój pomysł oraz wytłumaczą, na czym polega jego innowacyjność i jaki problem rozwiązuje.

Kto na studia „Startup Excellence”?

Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybierze te, które zakwalifikują się do etapu finałowego. Głównymi kryteriami selekcji będą przyjęty model biznesowy oraz poziom innowacyjności pomysłu. Finaliści otrzymają szansę bezpośredniego zaprezentowania swojej propozycji przed członkami kapituły 18 czerwca 2024 roku. Najlepsi zostaną zaproszeni do udziału w prestiżowym programie akceleracyjnym „InCredibles”, a wszyscy zakwalifikowani uczestnicy powalczą o miejsce na jedynych, kompletnych studiach dla przyszłego foundera „Startup Excellence”, ufundowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

– Młodzi przedsiębiorcy wywodzący się ze środowisk akademickich są dla nas szczególnym wyzwaniem mentoringowym. Ich oczekiwania są konkretne, kompetencje techniczne oraz zarządcze wysokie, a dodatkowo towarzyszy temu wyjątkowa dyscyplina pracy, zaangażowanie oraz zapał do wielokrotnej weryfikacji pozyskiwanej wiedzy – podkreśla Sebastian Kulczyk, właściciel Kulczyk Investments oraz inicjator InCredibles.

inQUBE to Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, utworzony by wspierać biznesowe aspiracje studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. Wrocławski Inkubator skupia wokół siebie wielu ekspertów z różnych dziedzin i wspiera merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń biurowa i coworkingowa, stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku.

Czytaj także: