Dostęp do edukacji najważniejszy
IT, a szczególnie rozwój oprogramowania, są jednym z najbardziej chłonnych obszarów rekrutacyjnych. Według danych Pracuj.pl, w 2019 roku specjaliści IT znaleźli się w pierwszej trójce najczęściej poszukiwanych na rynku pracy. Dodatkowo, aż 35% wszystkich ogłoszeń o pracę w IT dotyczyło właśnie programistów, których, jak szacują eksperci, brakuje w kraju około 50 tysięcy. Według ekonomistów epidemia koronawirusa, i związane z jej zwalczaniem ograniczenia, przełożą się na poważne skutki makroekonomiczne – w tym prawdopodobnie wzrost bezrobocia. Szybkie przekwalifikowanie i możliwość zdobycia zawodu w branży o dużym zapotrzebowaniu na pracę ludzką będzie więc kluczową potrzebą wielu osób.
– Szybko przeszliśmy w tryb kształcenia na odległość, to kwestia czysto organizacyjna i mamy ją za sobą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że edukacja zdalna w oparciu o tradycyjną metodę nauczania ma swoje ograniczenia. Prawdziwy e-learning to znacznie więcej niż połączenie wideo z wykładowcą. To innowacyjne narzędzia i sposób nauki, które znacznie podnoszą jakość edukacji i jej dostępność – mówi Andrzej Kiesz, Prezes infoShare Academy
Inwestycja w nowoczesne nauczanie
infoShare Academy wdroży opartą na innowacyjnych technologiach i autorskiej koncepcji platformę online do prowadzenia kursów dla programistów. Uczestnicząc w szkoleniach online, kursant będzie mógł uczyć się o dowolnej porze, z dowolnego miejsca i w dopasowanym do potrzeb tempie. Platforma będzie także umożliwiała regularne ćwiczenie nowo zdobytych umiejętności i sprawdzanie przyswojonej wiedzy. Twórcy rozwiązania zakładają też implementację odpowiednich mechanizmów motywacyjnych i dostosowanie zakresu materiału oraz trybu nauki indywidualnie do każdego kursanta.
Partnerów do realizacji projektu infoShare Academy znalazła w Szczecinie. To właśnie tam pracami wdrożeniowymi zajmie się specjalnie w tym celu powołana, spółka zależna infoShare Academy – iSA Online.Rozwój innowacyjnej platformy edukacyjnej infoShare Academy wsparł finansowo Black Pearls VC, przeznaczając na ten cel 2 mln PLN z funduszu utworzonego z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Dzięki udziałowi BGK fundusz składa się ze środków programu Jeremie 2 finansowanego z RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Ze strony Black Pearls VC transakcję przeprowadził Maciej Skórkiewicz, Partner w funduszu.
– Zjawisko transformacji technologicznej w edukacji obecnie znacznie przyspieszy i szybko zostaną wyznaczone  nowe standardy. Przyglądamy się temu i zamierzamy czynnie uczestniczyć w ich wyznaczaniu. Polski i europejski rynek pracy cierpi na olbrzymi niedobór programistów. Oferta szkoleń online otwiera możliwość zdobycia tego atrakcyjnego zawodu niezależnie od miejsca zamieszkania. Spółka zadba również o rozwój funkcjonujących już na rynku programistów poprzez oferowanie usług systematycznie podwyższających ich kwalifikacje. Cieszymy się, że dzięki inwestycji Black Pearls VC pomożemy tą niszę wypełnić – Maciej Skórkiewicz, partner w Black Pearls VC.
To właśnie fundusz Black Pearls VC jest głównym inwestorem w tej rundzie finansowania. Niemniej wziął w niej udział również Tomasz Józefacki, przewodniczący rad nadzorczych Nais i Movebubble, który wsparł infoShare Academy kwotą 200 tys. złotych.