ING pomoże firmom finansować proekologiczne cele

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

ING Bank Śląski

Udostępnij:

ING Bank Śląski pomoże przedsiębiorcom inwestować w zrównoważony rozwój. Właśnie wprowadził do oferty specjalny kredyty inwestycyjny, skierowany do średnich i dużych firm. Nowa oferta jest wynikiem przyjętej przez bank Deklaracji Ekologicznej, która stanowi kluczowy element długoterminowej strategii banku.

ING zobowiązał się w swojej ostatniej Deklaracji Ekologicznej, że do końca 2023 roku przeznaczy 4,5 mld PLN na Finansowanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz projektów proekologicznych w obszarze korporacyjnym. Dlatego przygotował ofertę finansowania powszechnie dostępnych rozwiązań, dzięki którym firmy mogą zniwelować wpływ swojej działalności na środowisko naturalne.

Zielone finansowanie

Dotychczas tzw. zielone finansowanie dostępne było dla dużych korporacji i złożonych projektów. – Dzięki naszej nowej ofercie również mniejsze firmy będą miały szansę sfinansować swoje proekologiczne cele i zrobią to na korzystnych warunkach, bo zrezygnowaliśmy z marży banku w pierwszym okresie inwestycji – mówi Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING.

– Nasza oferta ma proste i zrozumiałe zasady. Określiliśmy dwanaście celów, których finansowanie jesteśmy gotowi wspierać. Jedenaście z nich dotyczy bardzo konkretnych inwestycji, np. zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej lub małej turbiny wiatrowej, termomodernizacja czy zakup maszyn przetwarzających odpady. Jesteśmy również otwarci na inicjatywy naszych klientów – dajemy możliwość indywidualnego ustalenia z nami celu kredytowania – dodaje Michał Tusznio, dyrektor banku odpowiedzialny za obszar finansowania.

Parametry oferty:

  • waluta kredytu: PLN;
  • kwota kredytu: do 20 mln PLN;
  • okres kredytowania: min. 36 miesięcy, maks. 120 miesięcy;
  • marża banku 0% przez pierwsze 13 miesięcy;
  • do 12 miesięcy karencji w spłacie kapitału;
  • stawka referencyjna: WIBOR 1M.

Po 13 miesiącach od daty zawarcia umowy bank zweryfikuje dokumenty potwierdzające spełnienie warunków finansowania. Jeśli nie zostaną spełnione, klient będzie zobowiązany zapłacić 2% prowizji od kwoty udzielonego kredytu.

Oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku.

Dodatkowe informacje dostępne są tutaj.

ING i eko-startupy

To nie pierwszy raz, kiedy ING Bank Śląski angażuje się w proekologiczne inicjatywy. Na początku lipca przedstawiciele banku poinformowali, że ING przekazał 1 mln zł na granty dla młodych naukowców i startupów, które proponują innowacyjne rozwiązania w zakresie zwiększenia dostępu do czystej energii.

 

Artykuł powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim