Innovation Nest po raz kolejny inwestuje w portugalski startup Infraspeak

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Innovation Nest po raz kolejny inwestuje w portugalski startup Infraspeak

Udostępnij:

Portugalski startup Infraspeak zamknął kolejną rundę finansowania o wartości 10 mln euro. Wśród inwestorów znalazł się m.in. krakowski fundusz Innovation Nest. To już drugi raz, kiedy krakowianie inwestują w Infraspeak.

Infraspeak pozyskuje 10 mln euro

Portugalski startup miał już kilka rund finansowania. W 2018 r. pozyskał 1,6 mln euro. Wówczas zainwestowały w niego m.in. krakowski Innovation Nest. Kolejna runda finansowania została zamknięta w 2019 r., kiedy to startup pozyskał 3 mln euro. Teraz – w grudniu 2021 r. – spółka zamknęła rundę finansowania o wartości 10 mln euro.

W startup zainwestowały Indico Capital, Knight Capital, Caixa Capital i Innovation Nest. Nowe finansowanie ma umożliwić Infraspeak umacnianie pozycji w Europie i pozyskiwanie kolejnych talentów do zespołu. Startup ma też plan na zwiększenie swojej obecności poprzez ekspansję na rynek francuski.

– Przyszłość oprogramowania do zarządzania obiektami to elastyczność, inteligencja i integracja. Elastyczność pozwalająca każdemu zespołowi na dostosowanie oprogramowania do każdego rodzaju operacji. Inteligencja umożliwiająca proaktywne przekształcanie tysięcy punktów danych gromadzonych codziennie w praktyczne informacje dla personelu i kierownictwa. A także integracja, która pozwala wielu ludziom, procesom, IoT i oprogramowaniu na efektywną komunikację między sobą. Infraspeak jest teraz jedyną platformą, która konsoliduje wszystkie narzędzia operacyjne i przepływy pracy w jednym rozwiązaniu, a my dopiero zaczynamy – powiedział dla eu-startups.com Felipe Ávila da Costa, cofounder Infraspeak.

Infraspeak – startup z Portugalii

Wywodząca się z Porto spółka Infraspeak to startup założony w 2015 r. Firma tworzy platformę dla branży konserwatorskiej. System ma pomóc w zarządzaniu obiektem, przetwarzać i analizować dane dot. konserwacji i pomagać w planowaniu czy podejmowaniu decyzji budowlanych.

W konsekwencji platforma Infraspeak ma przyspieszać pracę zespołów konserwatorskich i pomagać im w terminowym dostarczaniu projektów. System portugalskiego startupu to odpowiedź na zmieniającą się rzeczywistość w branży budowlanej i konserwatorskiej. Budynki i miasta stają się coraz bardziej złożone, a wymagania klientów rosną.

System pomaga w zarządzaniu obiektami, łączy zasoby, urządzenia i oprogramowanie IoT oraz wszelkich innych programów. Startup działa już na obszarze Portugalii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Brazylii, a także zatrudnia ponad 100 pracowników na całym świecie. Z jego systemu korzystają już m.in. Mitsubishi Electric, Siemens czy Hilton Hotels.