Innovations Hub Summit 2024: nowy punkt na startupowej mapie Polski

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Innovations Hub Summit 2024: nowy punkt na startupowej mapie Polski

Udostępnij:

W piątek 21 czerwca, odbyło się największe w Polsce wydarzenie poświęcone inkubacji startupów – Innovations Hub Summit. Gospodarzem była Fundacja Innovations Hub, a MamStartup pełnił rolę partnera medialnego.

Fundacja to polski hub startupowy, który koncentruje się na wspieraniu przedsiębiorczości młodych, rozwijaniu rynku pre-seed oraz budowaniu rodzimej inkubacji. Event zgromadził niemal 200 przedstawicieli świata biznesu i nauki, którzy spotkali się, by poznać zwycięzców Programu mentoringowego organizowanego przez Fundację.

Program Mentoringowy – inkubator innowacji młodych

Program Mentoringowy Innovations Hub to flagowy projekt Fundacji, w którym młodzi innowatorzy przez 5 miesięcy współpracując z mentorami i ekspertami branżowymi przekształcają swoje pomysły w realne biznesy. W tegorocznej edycji Programu wzięło udział ponad 400 studentów i doktorantów, którzy opracowywali projekty w trzech ścieżkach tematycznych:

  • medtech – wspieranej przez Astra Zeneca;
  • zielone innowacje – w partnerstwie z InPost Green City;
  • technologie informacyjne.

– Naszym zadaniem i misją jest łączenie młodych i ambitnych innowatorów, a także zapewnienie im narzędzi i szkoleń, żeby ciekawe pomysły mogły wyewoluować w obiecujące firmy” – tak Program podsumowała jego koordynatorka Natalia Wąsowicz.

BioBarrier – zwycięzcy Programu Mentoringowego

W tegorocznej edycji, do której zgłoszono ponad 70 projektów, zwyciężył zespół BioBarrier, który opracował ekologiczny i podlegający recyklingowi materiał bakteriobójczy. Głównym składnikiem produktu jest przyjazna dla środowiska, naturalna żywica, która może zostać wykorzystana w przestrzeniach wymagających sterylności jak laboratoria, szpitale czy fabryki. Zespół Zuzanny Hebel, Dawida Szymborskiego, Macieja Szymborskiego i Huberta Świerada, pod opieką mentorów Piotra Pyszkowskiego i Michała Lechowskiego, w trakcie prezentacji pokazał na scenie również prototyp swojego rozwiązanie, co zdobyło uznanie jurorów.


Drugie miejsce zajęło Medvoice – zespół, który opracował platformę AI wspierającą diagnostykę medyczną. Trzecie miejsce przypadło CliniMatch – narzędziu wykorzystującemu uczenie maszynowe do rekrutacji pacjentów do badań klinicznych oraz do automatyzacji, ułatwiając życie lekarzy poprzez transkrypcję i analizę rozmów z pacjentem.

Kolejne inicjatywy zmieniające ekosystem już niedługo!

Fundacja ma na celu zrewolucjonizowanie praktyk i standardów inkubacji startupowej w Polsce. W trakcie Innovations Hub Summit Jakub Dąbroś, wiceprezes Fundacji, zapowiedział nowy projekt ekosystemowy: opracowanie wzorów standardowych dokumentów prawnych oraz instrukcji postępowania dla startupów, które podniosą poziom ich inwestowalności. W realizację projektu prowadzonego przez Jakuba Dąbrosia i mec. Dawida D. Malinowskiego (Solicitor – Anglia & Walia) zaangażowany jest zespół ekspertów z topowych kancelarii prawnych oraz funduszy Venture Capital i Private Equity.

Oprócz rozwijania i wspierania innowacyjnych startupów młodych, jednym z kierunków działania Fundacji jest promocja polskich przedsiębiorców na arenie międzynarodowej. Podczas Innovations Hub Summit odbyła się premiera filmu „Nowa Generacja Founderów”, z narracją zapewnioną przez Eleven Labs – polski startup z branży voice AI, który osiągnął status jednorożca.

Zmieniają standardy Polskiego rynku inkubacji

– Fundacja Innovations Hub nie tylko ukazała siłę polskiego ekosystemu startupowego, ale także ustanowiła nowe standardy dla przyszłych inicjatyw. Fundacja jest gotowa na kolejne wyzwania, zdeterminowana, by wspierać ambitne projekty i budować przyszłość innowacji w Polsce – powiedział Kacper Raciborski, prezes Fundacji Innovations Hub. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu dla innowacji młodych, Fundacja nieustannie podnosi poprzeczkę, tworząc solidne podstawy dla kolejnych pokoleń innowatorów.

Więcej informacji o Fundacji Innovations Hub znajdziecie na stronie www.innovationshub.pl.

Czytaj także: