Innowacje w ochronie wód i mikrokapsułkowaniu w drodze na NewConnect

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Innowacje w ochronie wód i mikrokapsułkowaniu w drodze na NewConnect

Udostępnij:

Spółka APRS oferująca innowacyjne rozwiązania dotyczące ochrony wód powierzchniowych oraz mikrokapsułkowania dla przemysłu zwiększa skalę swojej działalności. Firma w ub. r. wypracowała 2 mln zł przychodów ze sprzedaży, natomiast po trzech kwartałach 2023 r. przychody przekroczyły 6 mln zł.

Spółka komercjalizuje  własne, kompleksowe rozwiązania i prowadzi rozmowy zarówno z polskimi, jak też zagranicznymi partnerami. APRS SA. w celu dalszego dynamicznego rozwoju biznesu planuje rozwój linii produkcyjnych, a w 2024 r. debiut na rynku NewConnect.

Czym zajmuje się spółka?

APRS SA. prowadzi swoją działalność w trzech obszarach. Pierwszym jest realizacja usług w zakresie rekultywacji wód. Spółka wypracowała i zakupiła innowacyjne technologie służące rekultywacji i zabezpieczeniu wód w obrębie obszarów rolniczych narażonych na zanieczyszczenia azotanami i fosforanami (czyli biogenami). Kolejnym obszarem jest system mikrokapsułkowania na skalę przemysłową. Rozwiązanie dedykowane jest wielu branżom, w szczególności: kosmetycznej, spożywczej, weterynaryjnej. APRS SA. prowadzi również usługi badawcze (R&D), zarówno w zakresie formulacji dot. mikrokapsułkowania, ale również w mikrobiologii.

Jako jedyni w Polsce oferujemy nowoczesną technologię kapsułkowania metodą wykraplania, która już teraz przynosi nam wymierne przychody i cieszy się rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli wielu branż. – informuje Grzegorz Brenk, Prezes Zarządu APRS SA. – Z kolei nasze rozwiązania dotyczące rekultywacji wód są doceniane w świecie nauki w Polsce i Europie, ponieważ obecnie nie ma tak kompleksowego, naturalnego i zapewniającego trwałe efekty systemu ochrony wód. Przygotowujemy się do komercjalizacji tych rozwiązań. Jesteśmy w trakcie rozmów z poszczególnymi samorządami w Polsce, które borykają się z problem zanieczyszczenia wód powierzchniowych. Widzimy również potencjał obsługi bardzo dużego projektu w Niderlandach – dodaje Prezes Zarządu APRS SA.

Firma APRS w 2018 r. zakończyła budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Nielbarku, które składa się z 740 m kw. doskonale wyposażonej przestrzeni laboratoryjno-produkcyjnej. Jeszcze w tym roku spółka przygotowuje się do uruchomienia linii przemysłowych w zakresie wytwarzania kapsuł bezszwowych i mikrokapsuł. W III kw. 2024 r. APRS SA. planuje debiut na rynku NewConnect.

Obecność na giełdzie jest naturalnym krokiem skalowania naszego biznesu. Przez lata finansowaliśmy naszą działalność z własnych środków oraz dotacji i grantów. Wypracowaliśmy oraz pozyskaliśmy innowacyjne technologie i patenty dedykowane kilku obszarom. Liczymy, że obecność APRS SA. wśród spółek notowanych, oprócz dostępu do kapitału, zwiększy widoczność firmy i jej prestiż, co może przyciągać nowych inwestorów, klientów i partnerów. Ponadto, rynek giełdowy dostarczy nam niezbędnych narzędzi do wyceny wartości spółki.informuje Tomasz Woszczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej APRS SA.

Zobacz także:

Huge Thing stworzył pierwszy podręcznik pracy z innowacjami dla samorządów

Jakie są najnowsze trendy w innowacyjności?