InPost podpisał umowę z Amazonem. Przesyłki będziemy odbierać z paczkomatów

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

InPost podpisał umowę z Amazonem. Przesyłki będziemy odbierać z paczkomatów

Udostępnij:

Czy Amazon ma szansę stać się w Polsce wiodącą platformą zakupową? Z pewnością w osiągnięciu sukcesu może pomóc współpraca z InPostem, który w okresie pandemii był popularną formą dostarczania przesyłek.

Kilka dni temu poznaliśmy ceny przesyłek towarów, które już wkrótce będzie można zamówić z z platformy Amazon.pl, a dziś dowiadujemy się, że gigant sprzedażowy właśnie podpisał pięcioletnią umowę prywatnym operatorem logistycznym InPost. To oznacza, że polski dostawca, który zdobył ogromną popularność w czasie pandemii, stanie się głównym operator przesyłek Amazonu i tym samym jeszcze bardziej umocni swoją pozycję na rynku.

Co mogło zdecydować o tym, że polski odział Amazona nawiązał współpracę z InPostem, a nie np. z Pocztą Polską? Dużo się mówi o tym, że wpływ miał udany debiut polskiej firmy na giełdzie w Amsterdamie. W sieci pojawiają się też głosy, że dzięki temu Amazon ma szansę odebrać Allegro pozycję sprzedażowego lidera – Polacy w końcu w ostatnich miesiącach upodobali sobie dostawy do paczkomatów, które są często wygodniejszym rozwiązaniem niż typowe przesyłki kurierskie.

Warto wiedzieć, że już teraz na stronie Amazona sprzedawcy mogą przeprowadzić rejestrację, która pozwoli na założenie oficjalnego konta na polskiej wersji platformy. Koszty planów na Amazon.pl i stawki za prowizję można poznać w naszym artykule – TUTAJ.