Amazon planuje uruchomienie Amazon.pl. Sprzedawcy mogą się już rejestrować

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Amazon planuje uruchomienie Amazon.pl. Sprzedawcy mogą się już rejestrować

Udostępnij:

Gigant sprzedażowy oficjalnie potwierdza wejście na polski rynek. Twórcy platformy już zapraszają do współpracy polskich sprzedawców.

Polacy zakupy na Amazonie mogli robić od zawsze – jedynym warunkiem było znalezienie takiego sprzedawcy, który zapewnia wysyłkę do naszego kraju. Najczęściej wiązało się to z nieco wyższą opłatą za cały zakup, ale to nie zniechęcało polskich klientów do nabywania tą drogą wielu upatrzonych produktów.

Abstrahując od tej możliwości, nie mieliśmy dostępu do polskiej strony Amazona, mimo że w innych częściach świata pojawiają się krajowe wersje tej platformy (z tego powodu niemiecki oddział Amazonu oferuje polski interfejs w swojej aplikacji). Teraz jednak ma się to zmienić i w końcu będziemy mogli korzystać z oficjalnej strony giganta handlowego, która będzie w pełni dostosowana do polskiego użytkownika.

„Ponad 50% towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie za pośrednictwem Amazon sprzedaje globalnie 1,7 miliona małych i średnich firm, z czego ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku. Amazon inwestuje rocznie miliardy dolarów w infrastrukturę, narzędzia i usługi, które umożliwiają małym i średnim firmom skuteczną sprzedaż swoich produktów online. Więcej informacji na temat Amazon Marketplace: https://sell.amazon.pl – czytamy na stronie Amazona.

Amazon.pl już niedługo oficjalnie ruszy w sieci, a już teraz polscy przedsiębiorcy mogą rejestrować swoje konta na sell.amazon.pl. Panel sprzedawcy Seller Central Polska jest już dostępny, a twórcy platformy zapraszają do współpracy.

Warto przypomnieć, że nie jest to zupełny debiut Amazona w Polsce – firma Jeffa Bezosa od 2014 roku wybudowała w Polsce aż dziewięć centrów logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. W 2021 r. uruchomione kolejne centrum w Świebodzinie – tam też powstanie ponad tysiąc stałych miejsc pracy. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła w 2020 r., że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.