InPost pomoże pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z szafy. Uruchamia EKOzwroty

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

InPost pomoże pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z szafy. Uruchamia EKOzwroty

Udostępnij:

Usługa EKOzwroty pozwoli na oddawanie niechcianych ubrań, butów, książek, zabawek czy elektrosprzętów do dowolnego urządzenia InPost. Zwrócone przez Paczkomat rzeczy zostaną przekazane Fundacji Odzyskaj Środowisko i ponownie wykorzystane, bądź przetworzone w procesie recyklingu. Partnerem akcji została firma CCC.

Pod koniec zeszłego roku każdy Paczkomat zyskał nową, proekologiczną funkcjonalność – posłużył jako miejsce oddawania nieużywanych, lecz sprawnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Kontynuując przyświecającą nam ideę „zero waste” i „reuse”, zdecydowaliśmy się poszerzyć kategorie możliwych zwrotów o nienoszone już ubrania i obuwie.

Wystarczy wejść na tę stronę, a następnie nadać paczkę w najbliższej maszynie InPost. Przesyłka zostanie odebrana podczas następnej wizyty kuriera. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla klientów, ale także przyczynia się do dbałości o środowisko.

Partner InPostu

Współpraca z Fundacją Odzyskaj Środowisko pozwala na prawidłowe zagospodarowanie oddawanych przedmiotów – ubrania i obuwie będące w dobrym stanie, zostaną przekazane na cele charytatywne lub ponownie trafią do sprzedaży. Wszystko po należytej dezynfekcji i ewentualnych naprawach. Rzeczy zniszczone w znacznym stopniu zostaną zaś poddane recyklingowi, w celu pozyskania z nich półproduktów do wytwarzania tzw. zrównoważonych kolekcji ubrań.