Insurtech Insly – startup z portfela Black Pearls VC – pozyskał 1,1 mln euro

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Insurtech Insly – startup z portfela Black Pearls VC – pozyskał 1,1 mln euro

Udostępnij:

Insly, dostawca bezkodowej platformy dla ubezpieczycieli, brokerów i agentów ubezpieczeniowych, pozyskał 1,1 mln euro w ramach rundy pomostowej. Startup znajduje się w portfelu Black Pearls VC, który w 2018 r. zainwestował w spółkę 2,94 mln zł.

Dotychczasowi inwestorzy, Concentric i Uniqa Ventures zaangażowali się w połowę rundy. Druga połowa została zorganizowana przez syndykat aniołów pod przewodnictwem Fund Fellow Founders. Dzięki tej rundzie Insly pozyskało łącznie 5,8 mln euro.

Czym zajmuje się Insly?

Insly, założone przez Risto Rossara, umożliwia ubezpieczycielom, MGA i brokerom cyfryzację i automatyzację operacji w zakresie mid and back-office, w tym dystrybucji, administracji polis, underwritingu, roszczeń i reasekuracji.

Początkowo startup oferował rozwiązanie SaaS dla brokerów, od tego czasu firma zdywersyfikowała się na narzędzia dla MGA i firm ubezpieczeniowych, jednocześnie opracowując produkt bez kodu, który można dostosować i skonfigurować.

Wsparcie Black Pearls VC

W 2018 r. Black Pearls VC zainwestował w Insly 2,94 mln złotych z funduszu LQT Fund II, utworzonego w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Partnerami Black Pearls VC w transakcji były londyńskie fundusze: Concentric Ventures i London Co-Investment Fund powiązany z British Business Bank (brytyjski odpowiednik Europejskiego  Funduszu Inwestycyjnego).

Szybki wzrost

W ciągu ostatnich ośmiu lat zespół Insly rozrósł się do 100 osób. Ma biura w Tallinie, Londynie, Wilnie i Warszawie. Obsługuje ponad 1000 brokerów, MGA i ubezpieczycieli. Platforma liczy ok. 15 000 użytkowników, którzy wykupili polisy na ponad 0,5 mld euro brutto. Klienci pochodzą z 52 krajów na całym świecie, a globalne przychody wzrosły o ok. 30% w ciągu ostatniego roku.

Polski oddział zostanie dofinansowany

Pozyskane finansowanie pomoże firmie przyspieszyć wzrost w dziale SaaS dla brokerów w Polsce oraz w dziale SaaS dla MGA i ubezpieczycieli w Londynie i Tallinie. Fundusze umożliwią również dalszy rozwój produktów, zasilą sprzedaż i inicjatywy marketingowe w celu pozyskania nowych klientów.