Spółka Zortrax, producent nagradzanych w Polsce i na świecie rozwiązań z dziedziny druku 3D, zakończyła z sukcesem ofertę publiczną akcji. Oferta cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów, a popyt w transzy otwartej przekroczył liczbę oferowanych walorów.

- Osiągnięty wynik nas bardzo cieszy, bo oznacza, że inwestorzy docenili szybki wzrost spółki w ostatnim roku oraz zaufali naszej strategii. Część inwestorów to nasi obligatariusze, którzy znają już możliwości i potencjał wzrostu spółki. Ich ponowne zaangażowanie w ofertę potwierdza, że obrany przez nas kierunek rozwoju firmy jest słuszny - mówi Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax | fot. kadr z YouTube

Emisja akcji Zortrax była podzielona na dwie transze. Obligatariusze nabyli wszystkie papiery na jakie złożyli zapis. Natomiast w transzy otwartej liczba zapisów znacząco przekroczyła liczbę oferowanych akcji. W tej transzy redukcja zapisów wyniosła 66,03%. Cena emisyjna akcji serii C wynosiła 32,50 PLN za jedną akcję.

- Taki wynik na trudnym obecnie rynku pierwotnym, gdzie emitenci wstrzymywali się z ofertami jest dobrym przykładem na to, że dobre spółki z jasną strategią zawsze będą się cieszyły popytem wśród inwestorów. A Zortrax jest właśnie taką firmą - komentuje Szczepan Dunin-Michałowski, Dyrektor Zarządzający z domu maklerskiego Ventus Asset Management S.A.

- Bardzo nas też cieszy, że opracowane przez nas nowatorskie podejście dot. pozyskiwania kapitału, najpierw obligacje, teraz pre-IPO i dopiero na końcu IPO, pozwalające zachować większościowe udziały pierwotnym właścicielom zostało bardzo dobrze przyjęte przez rynek. – dodaje Szczepan Dunin-Michałowski.

Doradcami Zortrax przy ofercie byli: dom maklerski Ventus Asset Management S.A. (oferujący), IPO Doradztwo Kapitałowe S.A. (doradca finansowy) i MSLGROUP (doradca PR i IR).

Komentarze (0)