iPhone 13 z mniejszym notchem? W sieci pojawiły się zdjęcia zdradzające wygląd smartfona

Dodane: 19.04.2021

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Nie tylko większa powierzchnia wyświetlacza, ale także wyższe odświeżanie ekranu. Czego możemy się spodziewać po kolejnym modelu iPhone’a, którego premiera odbędzie się jesienią tego roku?
Już jutro czeka nas kolejna konferencja Apple, na której mamy poznać nowe urządzenia firmy z Cupertino – podczas prezentacji zobaczymy prawdopodobnie nowe modele słuchawek i iPadów. Tymczasem do internetu przedostały się zdjęcia kolejnego modelu iPhone’a, czyli  przedstawiciela serii 13.

Co nam zdradzają zdjęcia z nieoficjalnego źródła? Przede wszystkim w oczy rzuca się mniejszy rozmiar notcha, czyli wyciętego fragmentów ekranu, na którym znajduje się zazwyczaj obiektyw aparatu do selfie. W ostatnich iPhone’ach z serii 12 fani marki narzekali na to, że ten element zabiera im zbyt dużą powierzchnię ekranu (czego w ogóle nie ma np. w Samsungach S21). Teraz widzimy, że szerokość wycięcia zmaleje, ale za to wysokość notcha pozostaje mniej więcej taka sama.

Różnica w szerokości notcha to ok. 30% względem iPhone’a 12 – dostęp do aparatu oraz czujników FaceID nie zmieni się, ale głośnik będzie przesunięty bardziej w stronę krawędzi telefonu. Dzięki temu zabiegowi użytkownik będzie miał odrobinę większą powierzchnię ekranu do wyświetlania treści. Jeszcze jednak nie wiadomo, jak na tę zmianę zareaguje interfejs iOS, który ten obszar ekranu będzie chciał wykorzystać umiejscawiając tam np. dodatkowe ikony.

Nie są to jednak jedyne zmiany, które szykuje producent w swoich nowych telefonach. Według informacji pojawiających się w internecie, iPhone 13 doczeka się wyświetlacza LTPO OLED z wyższym odświeżaniem – będzie to 90 lub 120 Hz. Dzięki temu użytkownicy będą mogli się cieszyć jeszcze płynniejszą pracą smartfona.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem