Payleven, rewolucyjne rozwiązanie z zakresu płatności mobilnych, pozyskało ważnego partnera biznesowego. Firma rozpoczyna właśnie współpracę z iTaxi, pierwszym w Polsce systemem do zamawiania taksówek, łączącym Pasażera z taksówkarzem.
W wyniku kooperacji zyskają zarówno Pasażerowie, dla których płatności jeszcze nigdy nie były tak proste i szybkie, a na obniżeniu prowizji i zniesieniu opłat za terminal zyskają kierowcy taksówek, którym w kieszeni zostanie więcej gotówki za przejazd. W najbliższym czasie Payleven wyposaży wszystkich kierowców działających w systemie iTaxi w proste w obsłudze, bezpłatne mobilne terminale.
Firma Payleven we wrześniu br. na polski rynek wprowadziła rozwiązanie, będące korzystną propozycją także dla korporacji taksówkarskich. Mobilna, mniejsza od pudełka do zapałek, nakładka na smartfon (także na tablet) pozwala taksówkarzom w kilka sekund, w dowolnym miejscu, w bezpieczny sposób zamienić ich telefon w terminal i przyjmować płatności kartą. Pasażer natychmiast otrzymuje potwierdzenie transakcji na wskazany przez siebie adres email. Urządzenie Payleven oraz niezbędna aplikacja są bezpłatne, nie obowiązują też żadne opłaty abonamentowe. Kierowca płaci tylko wtedy, gdy faktycznie zarabia. Opłaty za dokonanie transakcji są stałe i wynoszą 2,95 proc. od transakcji + 37 groszy.
Oferta Payleven zainteresowała iTaxi, firmę która wprowadziła innowacyjne rozwiązanie umożliwiające zamówienie taksówki poprzez wygodną aplikację geolokalizującą dostępne auta w okolicy, z uwzględnieniem ich cennika za przejazd. Pasażer sam wybiera najkorzystniejszą dla siebie ofertę, po czym, bez konieczności dzwonienia do korporacji taksówkarskiej, zamawia wybraną taksówkę poprzez aplikację. – Kooperacja iTaxi i Payleven wzmocni rynek usług taksówkarskich. Klienci nie będą już musieli martwić się czy posiadają przy sobie odpowiednią ilość gotówki, czy też kierowca przygotowany jest na płatność kartą. Kierowcy zaś odetchną z ulgą, bo w kieszeni zostanie im kwota, którą do tej pory musieli przeznaczać na wynajem terminala. To dobre rozwiązanie dla taksówkarzy, którzy ze względu na koszty abonamentowe oraz wysokie prowizje nie zdecydowali się wcześniej na płatności bezgotówkowe – korzystając z Payleven nie płacą abonamentu, a prowizja jest jedną z niższych na rynku. To dla nich szansa na zdobycie większej liczby Klientów, którzy obecnie oczekują możliwości płacenia kartą w każdej taksówce – mówi Dawid Olszta, kierownik działu marketingu iTaxi.
Współpraca firm warta jest uwagi ze względu na ich innowacyjny i mobilny charakter. Synergia, jaka w ten sposób powstaje, pozwala skutecznie kreować, upowszechniać i promować nowoczesne rozwiązania płatnicze w kraju. Dzięki temu w tej kwestii nie pozostajemy w tyle za naszymi zachodnimi sąsiadami, którzy w mobilnych płatnościach upatrują początku rychłego końca ery pieniądza drukowanego.
W taksówkach korzystających z aplikacji iTaxi w najbliższym czasie zamiast tradycyjnych terminali pojawią się małe, niezawodne urządzenia Payleven. – W ramach umowy gwarantujemy szybkie, jednoczesne dostarczenie wszystkim kierowcom korzystającym z systemu Warszawa, 6 listopada 2012 r. iTaxi urządzeń Payleven. Przewidujemy, że do końca roku kilkanaście dużych korporacji taksówkarskich zdecyduje się na zmianę terminali, co pozwoli stopniowo nie tylko zwiększyć zarobki taksówkarzy, ale również udostępnić Pasażerom płatności kartą w taksówkach, które do tej pory nie były wyposażone w terminale – o współpracy z iTaxi mówi Tomasz Danis, zarządzający Rocket Internet Poland, firmy będącej inwestorem Payleven.
Brak opłat stałych, niskie prowizje oraz wygoda w sposobie użytkowania pozwoliły Payleven w ciągu kilku tygodni stać się bezpośrednią konkurencją dla największych graczy na rynku płatności. Użytkowanie Payleven nie wiąże się z żadnymi opłatami abonamentowymi, dzierżawą czy uciążliwą umową. Płacimy tylko za zrealizowane transakcje. Dlatego praktycznie każdy kto prowadzi biznes i przyjmuje bezpośrednio płatności, może sobie na nie pozwolić. To rozwiązanie zarówno dla małego, mobilnego biznesu, jak i większych przedsiębiorców, którym zależy na obniżeniu kosztów związanych z przyjmowaniem płatności kartą.
źródło: informacja prasowa