Jak będzie wyglądała przyszłość w świecie AI? Obejrzyj to wideo

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Amit BenDor

Udostępnij:

Podczas tegorocznej edycji Infoshare wspólnie z PKO Bankiem Polskim rozmawialiśmy z Amitem BenDorem, szefem działu AI w Artlist, o przyszłości sztucznej inteligencji.

– Uważam, że trend związany z generatywną sztuczną inteligencją dalej będzie postępować. Już dziś mamy do czynienia z jednej strony z ChatemGPT, który służy do generowania tekstów, a z drugiej z Midjourney, który służy do generowania obrazów. Wkrótce zobaczymy sztuczną inteligencję, która jednocześnie będzie rozumieć tekst, obraz, wideo i audio – powiedział w rozmowie z nami Amit BenDor.

Przygotuj się na przyszłość

Rozwój sztucznej inteligencji wpłynie właściwie na każdego z nas, z dużym prawdopodobieństwem w każdym obszarze życia. Dotyczy to także startupów. Dlatego zapytaliśmy naszego gościa, w jaki sposób founderzy mogą przygotować się na tę zmianę. Na co należy być gotowym w przyszłości w kontekście wykorzystania AI?

Usłyszeliśmy trzy rady:

  • Po pierwsze możemy się zaadoptować do zmiany, tzn. zacząć wykorzystywać sztuczną inteligencję w swoim biznesie, np. poprzez wdrożenie rozwiązań Open AI.
  • Po drugie możemy rozwijać algorytmy sztucznej inteligencji wewnątrz własnych organizacji lub uczyć AI w oparciu o własne dane.
  • Po trzecie możemy tworzyć własne silniki AI, z których będą korzystać inne firmy.

Umiejętności przyszłości

Do przeprowadzenia tych zmian, a także do samego wykorzystania AI, będziemy potrzebować nowych kompetencji. Jakich konkretnie? Tak brzmiało nasze kolejne pytanie.

– Pierwszą rzeczą jest otwartość i kreatywność. Wykorzystanie sztucznej inteligencji wymaga obecnie dużych nakładów kreatywności. Niezależnie od tego, czy mówimy o tekście, czy innych formach generatywnej sztucznej inteligencji – powiedział Amit BenDor. Jednocześnie dodał, że należy edukować się w zakresie wykorzystania AI, bo dzięki temu będziemy w stanie tworzyć za jej pomocą coś nowego.

Jeśli jesteś ciekaw, jakie jeszcze umiejętności warto zdobywać, aby odnaleźć się w świecie AI, proponujemy poznać opinię Bartka Pucka na ten temat – znajdziesz ją tutaj.

Chcesz więcej? Posłuchaj, obejrzyj

Wywiad z Amitem możesz obejrzeć i posłuchać na YouTubie. Wideo znajduje się poniżej.

Zobacz pozostałe teksty z cyklu. Dostępne są tutaj.