Jak efektywnie zarządzać serwerami dedykowanymi i wirtualnymi?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Jak efektywnie zarządzać serwerami dedykowanymi i wirtualnymi?

Udostępnij:

Serwery wirtualne i dedykowane to dla wielu jedno z ważniejszych narzędzi do pracy. Chociaż przy wyborze serwera liczy się głównie niezawodność i elastyczność, to w codziennym użytkowaniu najważniejszy jest komfort podczas jego obsługi. Co sprawia, że obsługa serwera jest intuicyjna, bezstresowa i efektywna? Czy istnieją narzędzia, które usprawniają zarządzanie serwerami? Sprawdziliśmy.

Serwery nie tylko dla informatyków

Serwery są niezbędnym narzędziem dla osób, które gromadzą dane i chcą nimi bezpiecznie zarządzać. Oznacza to, że dobry serwer docenią wszyscy właściciele serwisów internetowych, blogów, sklepów i portali oraz osoby, które w swojej pracy korzystają z wielu formularzy kontaktowych. To również niezbędne narzędzie dla administratorów testujących aplikacje.

Chociaż serwery są niezastąpione w pracy wielu osób, ich obsługa potrafi być skomplikowana. Aby zminimalizować ryzyko popełnienia błędu ich obsługi warto skorzystać z narzędzia, które powstało aby maksymalnie uprościć zarządzanie serwerami.

Niezbędne w pracy, łatwe w obsłudze

Zarządzanie danymi, znajdującymi się na serwerach jest łatwiejsze i szybsze dzięki systemowi Plesk Panel. Narzędzie jest intuicyjne, pozwala zaoszczędzić czas i nie tracić nerwów podczas pracy z serwerem. Plesk bazuje na graficznym interfejsie i umożliwia szybkie wykonywanie wielu działań na kilku różnych serwerach.

Jakie czynności usprawnia Plesk Panel?

  1. Instalacja certyfikatu
  2. Dodanie skrzynki pocztowej
  3. Instalacja WordPress
  4. Konfiguracja domeny
  5. Dodanie konta FTP
  6. Zmiany wersji PHP
  7. Tworzenie baz danych
  8. Konfiguracja serwera pocztowego
  9. Aktualizacja systemu
  10. Wyższe bezpieczeństwo strony
  11. Instalacja dodatków
  12.  Ustawienie cyklicznych zadań

Plesk Panel automatyzuje wiele czynności administracyjnych. Pozwala na pracę z serwerem wszystkim użytkownikom, które nie znają systemu Linux i nie chcą zarządzać danymi z poziomu czarnej konsoli.

Kilka kliknięć i gotowe

Zarządzanie serwerami takimi jak serwer VPS czy serwer dedykowany bywa czasochłonne. Plesk ogranicza wiele niezbędnych czynności do kilku kliknięć myszki. Zajmuje to zaledwie kilkadziesiąt sekund, czyli zdecydowanie mniej niż podczas standardowego zarządzania. Plesk pozwala też do minimum ograniczyć błędy, które są popełniane na czarnej konsoli. Docenią go webdeveloperzy prowadzący kilka projektów jednocześnie, gdzie ryzyko popełnienia błędu jest wysokie.

Plesk będzie doskonałym narzędziem również dla osób, które pracują w zespołach rozproszonych. Pozwala na zarządzanie procesami w wielu lokalizacjach poprzez specjalnie zaprojektowaną aplikację mobilną, która jest dostępna na systemach operacyjnych iOS i Android. Współpracownicy mogą dołączyć do narzędzia po otrzymaniu odpowiednich uprawnień. Konta z poziomami uprawnień są zróżnicowane:

  • Administrator: konto umożliwia zarządzanie wszystkimi procesami na serwerze,
  • Klient / Reseller: konto pozwala na zalogowanie się do wcześniej utworzonych kont oraz na zarządzanie większą liczbą domen,
  • Właściciel domeny: konto umożliwia zarządzanie wybraną domeną,
  • Użytkownik mail: konto przeznaczone do logowania się do skrzynki mailowej, zarządzania hasłami, filtrami antyspamowymi i wszystkimi innymi ustawieniami, związanymi z konkretną skrzynką e-mail.

Plesk Panel pod indywidualne wymagania? To możliwe

Plesk Panel posiada w swojej ofercie kilka wersji. Wybór zależy od potrzeb użytkownika. W ofercie znajdują się trzy pakiety: WEB Admin, WEB Pro i WEB Host. Poszczególne wersje różnią się ilością domen, którymi można zarządzać, możliwością zarządzania reselerami oraz subskrypcjami oraz poziomami zarządzania kontem.

Sprawdź, jakie pakiety Plesk masz do wyboru.

Jaki Plesk Panel wybrać?

Przed dokonaniem wyboru wersji Plesk Panel użytkownik powinien przeanalizować, które parametry są dla niego ważne. Wybór ułatwia wersja demonstracyjna: to dzięki niej można sprawdzić funkcjonalności narzędzia i zadecydować, która opcja spełnia wymagania użytkownika.

Jeśli nie masz pewności, jaka wersja Plesk jest najlepsza dla Ciebie, możesz porozmawiać ze specjalistą, który dobierze pakiet pod Twoje potrzeby.

 

Artykuł powstał we współpracy z Home Cloud