Jak przygotować dziecko na rozwój sztucznej inteligencji? Darmowy kurs dla młodych użytkowników AI

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Jak przygotować dziecko na rozwój sztucznej inteligencji? Darmowy kurs dla młodych użytkowników AI

Udostępnij:

Jak przygotować swoje dziecko na jedną z bardziej rewolucyjnych technologii naszych czasów?

Rodzice przebadani pod kątem AI

94,2% rodziców wskazało w badaniu, że edukacja dzieci w kontekście sztucznej inteligencji jest potrzebna. Jednocześnie 98,6% jest zdania, że szkoła nie jest przygotowana do nauki o AI, a jedynie 23,2% osób uważa, że to oni sami jako rodzice są powinni wziąć na siebie ciężar nauczania o sztucznej inteligencji.

W maju tego roku szkoła programowania dla dzieci Coding Powers przeprowadziła wśród 100 rodziców anonimowe badanie ankietowe z zakresu sztucznej inteligencji (AI) w edukacji. Wyniki wskazują dość jednoznacznie na to, że rodzice widzą potrzebę kształcenia swoich dzieci w zakresie AI. Jednocześnie są zdania, że szkoła nie jest przygotowana do nauki o sztucznej inteligencji.

Ciężko przejść obojętnie obok zagadnienia sztucznej inteligencji. Jedni widzą w niej szansę na rozwój cywilizacyjny i wygodne życie, drudzy początek zagłady gatunku ludzkiego. Jednak niezależnie od tego którą grupę reprezentujesz, trzeba powiedzieć sobie jasno, że technologia AI jest już częścią naszego życia.

Jak AI wpływa na życie dzieci?

Jeśli jesteś rodzicem i słyszałeś o sztucznej inteligencji, to prawdopodobnie przeszło Ci również przez głowę to, jaki będzie wpływ AI na świat w jakim będą żyć nasze dzieci gdy dorosną. Dlatego też 6 czerwca Coding Powers wydało darmowy kurs o sztucznej inteligencji dla dzieci. Ciekawostką jest to, że sam kurs został stworzony przy wykorzystaniu właśnie sztucznej inteligencji. Głosy lektorów, które można usłyszeć w kursie, zostały wygenerowane przez algorytmy analizujące tysiące godzin nagrań głosu ludzkiego.

Kurs w formie wideo prowadzony jest z kolei przez Damiana – awatara wytworzonego na potrzebę kursu, którego próbkę umiejętności można zobaczyć na powyższym nagraniu. To wszystko to tylko czubek góry lodowej możliwości sztucznej inteligencji, o czym mogą przekonać się młodzi absolwenci kursu, stworzonego dla dzieci od 8 roku życia.

Kurs dostępny jest na stronie internetowej.

W przeprowadzonym badaniu w odpowiedzi na pytanie “W jaki sposób chciałabyś/chciałbyś aby sztuczna inteligencja wspierała edukację dzieci?“ większość (46,3%) rodziców stwierdziła, że sztuczna inteligencja powinna asystować uczniom. Czy w przyszłości awatary AI zastąpią nauczycieli w szkolnych klasach? Być może, ale nawet jeśli jest to odległa przyszłość, to nie ulega wątpliwość, że sztuczna inteligencja będzie miała gigantyczny wpływ na sposób w jaki żyjemy, uczymy się i pracujemy. 45,6% rodziców prognozuje, że powstaną nowe zawody, a 23,5% obstawia, że tydzień pracy ulegnie skróceniu.

Czytaj także: