SatRev z nowym inwestorem: fundusz Imperio ASI wspiera wrocławski spacetech

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SatRev z nowym inwestorem: fundusz Imperio ASI wspiera wrocławski spacetech

Udostępnij:

SatRev, wrocławska spółka technologiczna z branży spacetech właśnie sfinalizowała pierwszą transzę środków realizowanej rundy na dalszy rozwój.

Dodatkowe zaangażowanie planuje również główny udziałowiec. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój projektu związanego z budową konstelacji REC do obrazowania Ziemi w wysokiej rozdzielczości. Taka konstelacja satelit z krótkim okresem rewizyty umożliwia dostarczanie – praktycznie w czasie rzeczywistym – informacji przydatnych w kontekście geopolitycznym, klimatycznym czy obronnym.

Czytaj także: SatRev ogłasza misję SOWA-1: zbudowany przez spółkę satelita wielkości 6U zostanie wyniesiony na orbitę

Powiększyć spektrum działania

– Aktualne napięcia geopolityczne, trwająca wojna na Ukrainie, zagrożenia płynące z konfliktów na różnych terytoriach – nie tylko w Europie, dodatkowo zwiększyły presję oraz zapotrzebowanie na nasze usługi. A to tylko mały wycinek zastosowania danych satelitarnych, albowiem rynek się poprawił i oczekuje od nas jeszcze szerszego spektrum działania. Nasz cel zawsze był ten sam – stworzyć konstelację do obserwacji Ziemi w wysokiej rozdzielczości obrazu i w czasie jak najbardziej zbliżonym do rzeczywistego. Teraz to właściwy czas i miejsce, aby wykorzystać nasze dotychczasowe osiągnięcia oraz wiedzę – zaznacza prezes SatRev, Grzegorz Zwoliński.

Obecne projekty spółki to m.in. kontrakty na dostarczanie danych, kompleksowe programy projektowania, produkcji i wynoszenia satelitów dla agencji rządowych Sułtanatu Omanu oraz Australii.

Czytaj także: