Opublikowany właśnie przewodnik Szkoły Pionierów PFR to kompendium wiedzy dla startupowców i założycieli inkubatorów. Przybliża, w jaki sposób rozwinąć własny projekt, sięgając po wsparcie ekspertów. Przodownik składa się z dwóch części:
- Część 1. Venture building w Polsce
- Część 2. Zbuduj swoją Szkołę Pionierów PFR
W pierwszej części można znaleźć podsumowania 3 lat działania programu, a w drugiej przydatne informacje na temat budowania własnej firmy, którymi podzielili się w doświadczeni przedsiębiorcy i managerowie.
W publikacji znajdziesz teksty przygotowane przez:
– Szkoła Pionierów PFR pozwala na zdobycie unikalnej wiedzy, jak przekuć pomysły i znajomość uniwersyteckiej teorii w praktyczne umiejętności. Publikacja ta ma przeprowadzić czytelników przez główne założenia merytoryczne Szkoły Pionierów i pokazać, jaką wiedzą dzielą się współpracujący w ramach tego przedsięwzięcia eksperci – mówi Paweł Borys, prezes PFR SA.
Przewodnik Szkoły Pionierów PFR możesz bezpłatnie pobrać klikając tutaj.
Szkoła Pionierów PFR w liczbach
Trzy edycje Szkoły Pionierów PFR to:
- 337 godzin warsztatów,
- 150 uczestników,
- 24 zespoły założycielskie
- i 85 firm stworzonych przez pionierów, aktywnie działających na rynku.
Absolwenci Szkoły Pionierów PFR należą do Klubu Pionierów PFR, w którym mają możliwość podtrzymywania relacji podczas comiesięcznych spotkań, wymieniania spostrzeżeń i wzajemnej pomocy w zakresie szukania rozwiązań na kolejne wyzwania. Dzięki temu stale nawiązują nowe kontakty, a co za tym idzie, zwiększają swoją wiedzę i szansę na kolejne sukcesy.
Szkoła Pionierów PFR poszukuje kolejnych pionierów
Szkoła Pionierów PFF ponownie poszukuje innowatorów i przedsiębiorców do udziału w programie. A tegoroczna edycja jest szczególna, bo tym razem Polski Fundusz Rozwoju oraz Allegro wesprą osoby, które chcą tworzyć własne rozwiązania w obszarze zielonej transformacji. Na zgłoszenia czekają do 24 czerwca.
Chcesz wziąć udział? Zgłoś się za pośrednictwem tego formularza.
Warto to zrobić, ponieważ uczestnicy Szkoły Pionierów PFR wezmą udział w rozmaitych warsztatach i dopracują swoje projekty, aby potem podczas Gali Finałowej zaprezentować efekty. Wtedy eksperci wyłonią 3 najciekawsze rozwiązania, których twórcy otrzymają nagrody finansowe na dalszy rozwój przedsięwzięcia.
Łączna pula to 110 tys. zł. Dodatkowo każdy uczestnik ma szansę na indywidualne spotkanie z potencjalnym inwestorem z funduszy PFR Ventures.