Jak tworzy się akcelerator dla startupów impactowych? Opowiada Aleksandra Reinert (ĀRYA Foundry)

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Jak tworzy się akcelerator dla startupów impactowych? Opowiada Aleksandra Reinert (ĀRYA Foundry)

Udostępnij:

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Aleksandra Reinert, założycielką akceleratora ĀRYA Foundry oraz założycielką polskiej filii organizacji Sigma Squared Society, która zrzesza ponad 900 najzdolniejszych founderów poniżej 26 roku życia. Rozmawiamy między innymi, o tym czy trudno jest stworzyć takie organizacje osobie bardzo młodej i czego mogą spodziewać się startupy, które wezmą udział w akceleracji w ĀRYA.

Posłuchaj na Spotify:

Posłuchaj na You Tube:

Z jakimi problemami aktualnie spotykają się startupy impaktowe? Czy hasło „go big or go home” może być hasłem startupów impactowych w dzisiejszych czasach? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie w naszej rozmowie.

Jak powstał pomysł na impact akcelerator?

Pomysł na Impact Akcelerator pojawił się w niecodziennych okolicznościach. Aleksandra Reinert opowiada, że pomysł zaczął się krystalizować podczas jej podróży do Nepalu. Tam spędziła miesiąc, z czego dwa tygodnie w klasztorze, całkowicie odcięta od świata. To doświadczenie dało jej dużo przestrzeni do przemyśleń i zastanowienia się, co chciałaby teraz robić. Wtedy zaczęła myśleć o stworzeniu programu akceleracyjnego wspierającego młodych impactowych founderów w Polsce.

Czy aplikacja medytacyjna, którą współtworzyła Ola wciąż działa?

Tak, aplikacja medytacyjna, nad którą pracowała Aleksandra, nadal działa. Jest to aplikacja, która poprzez światło z latarki w telefonie wprowadza użytkowników w medytacyjny stan. Projekt ten nadal się rozwija, choć Aleksandra zdecydowała się odejść i skupić na tworzeniu akceleratora ĀRYA.

Czym jest Sigma Square Society?

Sigma Square Society to organizacja, która zrzesza młodych founderów na całym świecie – młodych ludzi poniżej 26 roku życia i wspiera ich na ścieżce zakładania startupów. Organizacja ta powstała w Stanach Zjednoczonych 13-14 lat temu i od tego czasu rozwija się również w Europie. Obecnie Sigma działa na pięciu kontynentach i skupia się na zbieraniu najbardziej ambitnych i utalentowanych founderów, którzy chcą tworzyć startupy o pozytywnym wpływie społecznym.

Czy startupy impactowe nadal muszą stawiać na wzrost?

Hasło „go big or go home” jest nadal aktualne, ale w innym znaczeniu dla startupów impactowych. Startupy impactowe rzadko osiągają wybujałe ewaluacje i nie dostają od razu milionowych inwestycji. Jednak dla założycieli tych startupów „go big or go home” oznacza, że są gotowi poświęcić dużo czasu i energii na realizację swojej misji. Dla nich sukces to nie tylko osiągnięcie wysokiej wartości rynkowej, ale przede wszystkim wpływ na społeczeństwo i środowisko.

Jak działają Aria Foundry i Sigma Square Society?

Aria Foundry to akcelerator, który wspiera startupy impactowe. Przyjmują zgłoszenia od młodych
przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Akcelerator oferuje mentorowanie i wsparcie ekspertów, aby pomóc startupom rozwijać się i osiągać sukces. Z kolei Sigma Square Society to organizacja, która zrzesza młodych founderów i wspiera ich na całej ścieżce rozwoju. Organizacja jest bezpłatnym zaproszeniem bezpłatnym, i oferuje wsparcie i mentorowanie dla swoich członków.

Możecie zgłaszać się do akceleratora ĀRYA Foundry do 8 października, a pierwszy batch akceleracji rozpocznie się 5 listopada.

 

🤖 robot face emojirobot face emojiArtykuł powstał przy pomocy Transkryptomat.pl.

 

 

Posłuchaj także:

➡️  Startupy impactowe – PR, moda czy szansa na zmianę? [podcast]

➡️  Beata Dolińska (PAH): Dzięki startupom organizacje pomocowe będzie stać na innowacje

➡️  ZUZANNA MIKOŁAJCZYK: Innowacja to nowy standard pracy i sposobu myślenia korzystny dla całej firmy i klientów