Beata Dolińska (PAH): Dzięki startupom organizacje pomocowe będzie stać na innowacje

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

startupy pomoc humanitarna

Udostępnij:

Słuchaj MamStartup Podcast i dowiedz się w jaki sposób startupy mogą nawiązać współpracę (i to niekoniecznie pro bono) z organizacjami pomocowymi.

Akceleracja dla startupów chcących realizować wspólne projekty z PAH czy Polską Misją Medyczną – Unsung Heroes, właśnie rusza. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, jednak jak mówi dzisiejsza gościni MamStartup Podcast – niezwykle potrzebna.

– Organizacje pomocowe mają małe środki na innowacyjne działania, bo większość darczyńców woli przeznaczyć swoje datki na pomoc konkretnej grupie osób, konkretną akcję. Jednak w każdej organizacji pomocowej potrzebne są inwestycje, tak żeby organizować działania lepszej jakości i z większą korzyścią dla tych ludzi, którym chcemy pomóc. Niestety na te obecnie dostępne na rynku nie możemy sobie pozwolić, są zbyt kosztowne. Cała nadzieja w startupach – ich rozwiązania są po prostu tańsze od tych oferowanych przez dużych graczy – mówi dla MamStartup Podcast Beata Dolińska z PAH.

– Obserwując coraz większe wyzwania związane choćby z rosnącą liczbą katastrofalnych zjawisk naturalnych, widzimy, że sektor humanitarny nie powinien działać osobno, w pojedynkę nie damy rady. To powinna być współpraca różnych grup: startupów, dużych firm, lokalnych instytucji publicznych i organizacji pomocowych – dodaje nasza gościni.

Słuchaj MamStartup Podcast i dowiedz się, jakich startupowych rozwiązań przede wszystkim szukają aktualnie organizacje humanitarne oraz jak będzie wyglądała przyszłość pomagania.

Posłuchaj również: