Jak zatrudniać developerów do projektów i uniknąć ryzyka zwolnień podczas kryzysu?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Jak zatrudniać developerów do projektów i uniknąć ryzyka zwolnień podczas kryzysu?

Udostępnij:

Co zrobić, by firmy nie musiały zwalniać pracowników? Jak wesprzeć developerów w szukaniu nowego zatrudnienia? Applover, wrocławski software house ma rozwiązanie. Bench – nowy produkt pomoże nie tylko w outsourcingu IT, ale też pomoże zapewnić płynność finansową firmom, które mają obecnie wolne zasoby.

Czym jest Bench?

Bench by Applover to system informatyczny, który umożliwi wieloaspektowe badanie umiejętności, doświadczenia, cech osobowości i kompetencji miękkich u potencjalnych, outsourcowanych deweloperów. Bench agreguje dane dotyczące profili kandydatów, które uzupełniają autorskie badania psychologiczne danego kandydata wraz z rzetelną oceną umiejętności technicznych. To połączenie jest o tyle istotne, że pozwala uniknąć ewentualnych nieporozumień i personalnego braku porozumienia na linii klient – deweloper lub deweloper i reszta zespołu.

Dzięki machine learning i działaniom opartym na bazie sprawdzonych specjalistów mamy możliwość dopasowania deweloperów tak, aby ich wiedza, doświadczenie, zainteresowania, a nawet cechy charakteru doskonale pasowały i świetnie sprawdziły się w danym projekcie.

Jakie problemy rozwiÄ…zuje Bench?

W związku z możliwością korelacji umiejętności i cech charakteru programisty z wymaganiami projektu i oczekiwaniami klienta, możliwe jest idealne dopasowanie specjalisty do zespołu i projektu.

Decydując się na outsourcing, programiści, którzy wesprą rozwój projektu na czas jego developmentu prawdopodobnie dołączą do twojego zespołu i całej organizacji, która charakteryzuje się już określoną kulturą, zwyczajami i podejściem do powierzonych zadań. Bench pozwala niemal całkowicie wyeliminować problem związany z brakiem dopasowania programisty do panujących w twojej organizacji zwyczajach, zasadach, atmosferze i samego flow pracy.

Kluczowe funkcje Bencha

FunkcjÄ…, która najmocniej rozróżnia Bench by Applover od pozostaÅ‚ych, podobnych, dostÄ™pnych na rynku narzÄ™dzi to algorytm badania korelacji pomiÄ™dzy danymi projektodawcy i pracownika. Celem narzÄ™dzia jest zbadanie korelacji miÄ™dzy danymi przekazywanymi przez klienta i danymi dotyczÄ…cymi pracownika software house’u, a także dobór zespoÅ‚u do danego projektu w taki sposób, aby ten zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ sukcesem. Co wiÄ™cej algorytm Bencha wykorzystuje uczenie maszynowe i bÄ™dzie uczyÅ‚ siÄ™ na podstawie dokonanych wyborów i późniejszej oceny skutecznoÅ›ci.

Na podstawie jakich danych uczy się Bench, i które aspekty bierze pod uwagę podczas doboru zespołu do danego projektu?

– Dane, które posiada algorytm pochodzą z dwóch źródeł. Pierwsze z nich to informacje związane z pracownikiem. Składają się na nie znane przez dewelopera technologie, języki obce, informacje dotyczące jego doświadczenia zawodowego, preferowane przez niego technologie, obszary zainteresowań i ocena osobowości. Drugie źródło czyli to pochodzące bezpośrednio od klienta dotyczy takich informacji jak wielkość zespołu, do którego dołączy deweloper, sposób zarządzania projektem, jego lokalizacja, informacja o tym czy istnieje możliwość pracy zdalnej, preferowany język komunikacji, technologie i obszar projektu. Tego typu wiedza i możliwość skorelowania potrzeb i wymagań klienta z możliwościami i cechami charakteru dewelopera umożliwia maksymalną optymalizację i sukces projektu – wyjaśnia Radosław Bułat, CEO Applover.