Jak zostać businesswoman? Trwa rekrutacja do programu Biznes w kobiecych rękach 2017!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz jak go zrealizować? Pomożemy! Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet już po raz czwarty prowadzi nabór do programu akceleracyjnego ,,Biznes w Kobiecych Rękach”.

To kompleksowa, 7-miesięczna inicjatywa adresowana do pań, chcących zrealizować autorskie pomysły biznesowe.

W ramach działań zrealizowane zostaną m.in. szkolenia SkillShare Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentoring biznesowy oraz networking. Nowością w tegorocznej edycji jest uruchomienie ścieżki STEM (z dedykowanymi zajęciami dotyczącymi m.in. komercjalizacji pomysłów naukowych). Nabór do programu trwa do 10 września br. lub zebrania 400 zgłoszeń.

Jak wynika z raportu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet opublikowanego na koniec 3. edycji programu „Biznes w Kobiecych Rękach”, aż 90% firm założonych przez uczestniczki poprzednich edycji po pierwszym roku swojej działalności nadal funkcjonuje. Dzięki inicjatywie od czerwca 2014 r. powstało łącznie aż 116 kobiecych startupów działających w branżach takich jak technologie, usługi dla biznesu, ochrona zdrowia, HoReCa czy moda. W kwietniu br. działały wciąż 103 firmy założone w trakcie trwania programu. To dowód na to, że kobiece pomysły biznesowe rozwijane przy wsparciu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet mają ogromną szansę stać się pełnowartościowymi, silnymi i dynamicznie rozwijającymi się przedsiębiorstwami.

W tym roku w programie „Biznes w Kobiecych Rękach” weźmie udział 60 uczestniczek, czyli o 10 więcej niż w poprzednich latach. Rekrutacja niezmiennie składa się z dwóch etapów – zgłoszeń poprzez formularz online (dostępny do 10 września br. lub do uzyskania 400 zgłoszeń) oraz indywidualnych 2-minutowych prezentacji kandydatek przed komisją rekrutacyjną. Lista uczestniczek, które wezmą udział w programie, zostanie przedstawiona do 22 września br.

Program ,,Biznes w Kobiecych Rękach” potrwa 7 miesięcy: od września 2017 r. do marca 2018 r. W ramach inicjatywy zrealizowane zostaną moduły szkoleniowe z ekspertami – tzw. Skillshare Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. W tym obszarze poruszane będą zagadnienia takie jak: modelowanie biznesowe, finanse, promocja, sprzedaż, prawo i księgowość. Jednocześnie uczestniczki programu, przy wsparciu swoich mentorek, czyli aktywnych businesswomen z sukcesem prowadzących własne firmy oraz menadżerek – ekspertek, należących do Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, pracować będą nad rozwojem swoich koncepcji na biznes. Beneficjentki inicjatywy wezmę też udział w spotkaniach networkingowych – przestrzeni wymiany doświadczeń pomiędzy uczestniczkami oraz sesjach BE THE CHANGE, czyli inspirujących spotkaniach z członkiniami Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, które podzielą się z przyszłymi przedsiębiorczyniami swoimi historiami o punktach zwrotnych w ich życiu osobistym i zawodowym.

Warto zaznaczyć, że w tym roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet uruchomiła nową ścieżkę STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), która wychodzi szczególnie naprzeciw potrzebom innowacyjnych startupów technologicznych. Zajęcia przewidziane dla uczestniczek w ramach tej drogi dostosowane będą do ich potrzeb i skupiać się będą na specyfice środowiska, w jakim funkcjonują młode firmy technologiczne.

Udział w programie jest bezpłatny. Program realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy, Miastem Stołecznym Warszawa i DELab UW. Finansowanie projektu zapewnia United Way Worldwide, dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.