Jaka jest przyszłość nowych technologii?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Na to pytanie odpowiadali prelegenci z całego świata zgromadzeni na konferencji TWF w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

fot. materiały prasowe 

Konferencja TWF organizowana przez społeczność The Way Forward odbyła się 22-24 września. Speakerzy z całego świata przedstawili nowości w świecie IT, innowacyjne technologie, nowe trendy i rozwiązania.

W samym sercu Krakowa zgromadzili się programiści, projektanci, graficy oraz pasjonaci nowych technologii, którzy oprócz fenomenalnych prezentacji mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości testując najnowszy hardware: HoloLens, Oculus, Myo, HTC Vive oraz udać się w podróż przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego przy pomocy De Profundis.

TWF Conference 2016 było pokazem odwagi i profesjonalizmu organizatorów, którzy w krótkim czasie przekształcili serię branżowych meetupów w światowej klasy konferencję umożliwiającą dosłowne dotknięcie najnowszych technologii oraz wysłuchanie inspirujących i wartościowych prezentacji, podanych w bardzo efektownej oprawie – mówi Michał Sarapata, jeden z uczestników konferencji TWF. 

Pierwszy dzień konferencji rozpoczęli Jeremy Bibby i John Rabasa, którzy zaprezentowali czym jest HoloLens i przedstawili jego potencjalne zastosowanie. Następnie Konrad Dzwinel opowiedział o przyszłości aplikacji webowych. Alena z firmy Google opowiedziała o innowacyjnej metodologii rozwiązywania problemów biznesowych, a Szymon Kaliski przedstawił ciekawe sposoby zastosowania programowania. Kolejne prezentacje już tylko potwierdzały znakomity poziom konferencji i świetne przygotowanie mówców.

Drugi dzień rozpoczęła fenomalna prezentacja Sheldona Fernandez z Infusion, który w pierwszorzędny sposób opowiedział o Deep Learning. Tomasz Maruszak przedstawił szczegółowo i techniczne jak zbudować Inteligentny Dom, a Todd Motto opowiedział o komponentach w Angular 2.  Została zaprezentowana także platforma Xamarin, systemy rozproszone, uwierzytelnienie aplikacji, F#, RabbitMQ i wiele innych inspirujących kwestii. 

Oprócz prezentacji organizatorzy przygotowali warsztaty, podczas których uczestnicy budowali Inteligentny Dom oraz rozwiązywali konkretne problemy przy pomocy metodologii Design Sprints. TWF to jedna z najciekawszych konferencji na jakich byłem. Warsztaty IoT na nowo obudziły we mnie zapał do grzebania w sprzęcie a prelekcje rzuciły nowe światło na wiele tematów. Moim osobistym faworytem była sesja o Deep Learning Sheldon’a Fernandez’a. Rzeczywistość Sci-fi jest bliżej niż myślimy! – mówi Arek Świerczek, jeden z uczestników konferencji i warsztatów IoT.