January Ciszewski przygląda się CampusAI: strony podpisują list intencyjny ws. inwestycji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

January Ciszewski przygląda się CampusAI: strony podpisują list intencyjny ws. inwestycji

Udostępnij:

JR Holding rozważa przystąpienie do umowy inwestycyjnej zawartej pomiędzy CampusAI i Maciejem Zientarą i zaangażowanie w niej do 50%, na analogicznych zasadach oraz objęcie nowoemitowanych akcji CampusAI, zadeklarowały strony w podpisanym liście intencyjnym.

Inwestowanie w projekty oparte o AI jest osią działalności JR Holding określoną w strategii spółki na lata 2024-2027. Firma inwestycyjna już posiada w swoim portfelu liczne spółki, które swoją działalność opierają na narzędziach wykorzystujących AI lub wspierają sztuczną inteligencją swoje modele biznesowe. Potencjalna inwestycja w CampusAI jest kolejnym etapem realizacji tej strategii. Maciej Zientara właściciel Supernova Group, a od niedawna także partner inwestycyjny JR Holding, ogłosił w ub. miesiącu podpisanie umowy inwestycyjnej z CampusAI opiewającej na 10 mln USD.

CampusAI pod obserwacją inwestorów

– Przyglądamy się projektowi CampusAI i uważamy, że jest bardzo przemyślaną i dobrze już funkcjonującą platformą. Na obecnym etapie osiąga ona przychody i, co ważniejsze, jest rentowna. Kluczowe, naszym zdaniem, dla globalnego sukcesu CampusAI będzie błyskawiczne skalowanie i ekspansja zagraniczna. W tym celu spółka już rozwija wersje platformy w językach angielskim i hiszpańskim. Rozważamy przystąpienie do umowy inwestycyjnej zawartej przez Macieja Zientarę z CampusAI i objęcie nowoemitowanych akcji w spółce. Środki z tej inwestycji mają umożliwić spółce bardzo szybki rozwój platformy i zajęcie strategicznego miejsca w skali globalnej – powiedział January Ciszewski, główny akcjonariusz i prezes JR Holding ASI.

Czytaj także: 10 mln dolarów dla CampusAI od anioła-inwestora Macieja Zientary: ma powstać metaverse do praktykowania AI

Strony podpisanego listu intencyjnego zastrzegły, że JRH przystąpi do projektu pod warunkiem potwierdzenia w umowie tożsamych warunków inwestycji i uprawnień jakie posiada Maciej Zientara. Zawarcie transakcji uzależnione jest od wyników badania due diligence, koncentrującego się na aspektach technologicznych oraz prawnych i finansowych.

Awatar w zespole

CampusAI rozwija platformę służącą do edukacji i współpracy z AI, jest ona oparta na autorskich technologiach i rozwiązaniach. Działa w pełni wirtualnie, dostosowując edukację technologiczną do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Platforma została założona i w dużej części stworzona przez Aureliusza Górskiego, który postanowił stworzyć środowisko rozwijania wiedzy i umiejętności w obszarze AI oraz dalszego jej wdrażania i wykorzystania biznesowego. Prace nad rozwojem platformy wspiera zespół, który tworzą również m.in. Szymon Piekarz, współzałożyciel CampusAI, przedsiębiorca i programista, dr Bartosz Soroczyński, posiadający doświadczenie w zarządzaniu czołowymi globalnymi firmami, a w radzie naukowej CampusAI zasiadają prof. Aleksandra Przegalińska i prof. Dariusz Jemielniak. Aleksandra Przegalińska jako pierwsza zdecydowała się sklonować swój wizerunek i pełnić w rolę ekspertki w wirtualnym świecie CampusAI pod postacią swojego awatara.

Czytaj także: Autokorekta AI? Relatywnie szybko, problemy już pęcznieją – wywiad z Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską

Nieprzygotowani na AI mogą mieć kłopoty?

– W CampusAI zmieniamy sposób, w jaki ludzie patrzą na sztuczną inteligencję. Pokazujemy, że może ona nie tylko pomagać w automatyzacji, ale przede wszystkim znacznie zwiększać ludzki potencjał. Mamy dowody, że to dobry kierunek. Mamy również technologię i metodologię, jak szybko podnieść kompetencje dużej liczby osób. Nie mamy za dużo czasu. Zwlekanie z regulacjami i edukacją spowodowało już wiele negatywnych konsekwencji dla osób, które stały się ofiarami nieetycznego wykorzystania tej technologii. A będzie jeszcze gorzej. Firmy, które nie przygotowały swoich pracowników do korzystania z AI, mogą wkrótce mieć kłopoty, takie jak utrata talentów, wycieki danych i spadek konkurencyjności. – powiedział Aureliusz Górski, założyciel i CEO CampusAI.

– Inwestycja Macieja Zientary przyciągnęła duże zainteresowanie naszą platformą, także poza Polską. Planujemy wejść na 10 nowych rynków w tym roku i na 100 rynków w ciągu najbliższych dwóch lat. Wsparcie od inwestorów takich jak Maciej Zientara i JRH jest kluczowe – potrzebujemy zaangażowanych i doświadczonych partnerów, którzy pomogą nam skalować organizację – dodał Górski.

Czytaj także: