Jedna na trzy Polki chce rozpocząć przygodę z inwestowaniem. Konferencja Akademia Inwestorki już 3 marca

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

akademia inwestorki

Udostępnij:

Jedna na trzy Polki chce rozpocząć przygodę z inwestowaniem. 23% kobiet wskazuje, że nie inwestuje z uwagi na brak możliwości finansowych (dla mężczyzn to 9%), a prawie połowa pań nie inwestuje ze strachu przed utratą środków. (wg raportu “Polki i ich inwestycje 2022”). Jak stawiać pierwsze kroki w roli inwestorki, czy konieczny jest duży kapitał, dowiedzą się uczestniczki Konferencji Akademii Inwestorki już 3 marca.

Czy do inwestowania faktycznie potrzeba dużego kapitału? Jak zacząć inwestować? Jak zrobić ten pierwszy krok? I jak okiełznać strach przed stratą środków? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas Konferencji Akademii Inwestorki, organizowanej 3 marca 2023 w CIC Warsaw.

Wiele mówi się o potrzebie aktywizacji Polek na polu dbania o finanse i inwestycje, w trosce o bezpieczną finansową przyszłość. Jednak nadal na polskim rynku kapitałowym mniej niż 10% inwestorów to kobiety. Chcemy mieć wpływ na polski rynek kapitałowy jutra, aby mógł rozwijać się przy aktywnym udziale inwestorek. „Akademia Inwestorki” ma na celu przygotowanie kobiet do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Zachęcajmy kobiety do dbania o finanse. To najlepszy prezent na Dzień Kobiet, jaki możemy im podarować. – mówią jednomyślnie współorganizatorki Akademii Inwestorki: Izabela Kozakiewicz – Managing Partner iKsync, Dorota Czekaj – Prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz Dorota Sierakowska – Założycielka Girls Money Club.

Dowiesz się, jak zacząć inwestować małymi kwotami

Konferencja Akademii Inwestorki to pierwsza konferencja dla kobiet zainteresowanych inwestowaniem oraz czynnie inwestujących. Uczestniczki zdobędą wiedzę o 8 klasach aktywów inwestycyjnych i dowiedzą się, dlaczego i jak zacząć inwestować małymi kwotami. W agendzie pojawią się także tematy przekrojowe, takie jak budowa portfela inwestycyjnego, możliwości oszczędzania na emeryturę czy psychologia inwestowania.
Konferencja jest pierwszym krokiem w stronę szerszej edukacji finansowej i inwestycyjnej skierowanej do kobiet. Drugi już 23 marca w Krakowie w ramach Strefy Finanse Kobiet Invest Cuffs, a w planach inicjatorki mają kolejne inicjatywy.
Zapraszamy do udziału wszystkie kobiety zainteresowane inwestowaniem oraz czynnie inwestujące.

Wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla kobiet, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z inwestowaniem – jak i dla tych, które już inwestują, ale poszukują nowych pomysłów oraz wymiany doświadczeń. Nie zamykamy się też na panów. Konferencja jest przygotowywana na bazie potrzeb edukacyjnych, które identyfikujemy wśród kobiet, co nie znaczy, że panowie nie mają wstępu. Dbamy o różnorodność i ich również zapraszamy – komentują organizatorki.

Kiedy i gdzie?

Termin: piątek 03/03/2023, 10:00 – 19:00 | Miejsce: CIC Warsaw, ul. Chmielna 73, Warszawa
Zapisy na konferencję dostępne są na stronie.

Konferencja jest inicjatywą edukacyjną organizowaną wspólnie przez:
Fundację Sieć Przedsiębiorczych Kobiet – od 10 lat budującą sieć aktywnych zawodowo kobiet, Grupę Girls Money Club – klub zrzeszający kobiety poszukujące wiedzy o finansach i inwestowaniu oraz firmę konsultingowo-badawczą iKsync Digital & Research, wyspecjalizowaną w badaniach zachowań i preferencji inwestorów oraz działaniach edukacyjnych skierowanych do inwestorów.