Jeep prezentuje e-bike. Elektryczny rower pojawił się w reklamie z Billem Murray’em.

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

jeep e-bike

Udostępnij:

Jeep zaprezentował e-bike – kolejny elektryczny rower. Pojazd jest widoczny w reklamie Jeepa Gladiatora. W spocie gra Bill Murray, który odtworzył swoją rolę z filmu „Dzień świstaka”.
Wiadomość o nowym projekcie pojawiła się po raz pierwszy podczas reklamy wyemitowanej w przerwie rozgrywek Super Bowl.

Głównym tematem reklamy jest Jeep Gladiator, a nowy elektryczny pojazd pojawia się w niej przez chwilę, co możecie zobaczyć na filmie poniżej.

 

 

Rower od Jeepa zostanie wyposażony w bardzo szerokie 4,8-calowe grube opony. Przejedzie 64 km na jednym ładowaniu. Jeep e-bike dostanie silnik elektryczny o mocy 750W.

Cena e-Bike’a nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że pojazd będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2020 r.

Wheels też tworzy elektryczne rowery

Startup Wheels również zajął się produkcją e-rowerów. Jednak te nie posiadają w swojej konstrukcji pedałów.

Wheels to młoda firma założona przez Jonathana i Joshuę Vinerów. W październiku ubiegłego roku bracia ogłosili 50-milionową rundę prowadzoną przez DBL Partners. Ta runda zapewni całkowite finansowanie Wheels aż do 87 milionów dolarów.

Obecnie Wheels działa na sześciu rynkach, w tym w San Diego, Los Angeles, Atlancie, Chicago, Dallas i Scottsdale w Ariz. Założyciele chcą wykorzystać fundusze na wdrożenie produktu w całych Stanach Zjednoczonych i na rynkach międzynarodowych.

Startup zaprojektował również zgłoszony do opatentowania inteligentny system kasków, który integruje się z rowerem. Kask, który można odblokować za pomocą smartfona, ma wyjmowaną higieniczną wkładkę.

– Rynek mikro mobilności ma możliwość zrewolucjonizowania przyszłej elektryfikacji transportu, ale problemy związane z bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem uniemożliwiają przemysłowi osiągnięcie jego prawdziwego potencjału – powiedział w oświadczeniu założyciel i partner zarządzający DBL, Ira Ehrenpreis, który jest także członkiem zarządu w Tesli.

Tortoise zmienia zdalnie położenie rowerów elektrycznych

Kolejnym startupem zaangażowanym w promowanie rowerów elektrycznych i skuterów jest Tortoise.

Dmitrij Shevelenko, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora rozwoju biznesu w Uberze, uruchomił system operacyjny do zdalnej zmiany położenia pojazdów mikromobilnych. Tortoise, o którym mowa, sprawi, że skuter lub rower znajdzie się w zasięgu 2 minut od użytkownika.

Dzięki wykorzystaniu autonomicznej technologii, Tortoise umożliwia operatorom dwuśladów zdalne rozmieszczanie pojazdów w miejscach, w których jest największe zapotrzebowanie na tego typu urządzenia. Na pustym chodniku za sterowanie pojazdem odpowiada autonomiczna technologia. W zatłoczonym miejscu zaś panelem sterującym zarządzają ludzie.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem