Jeżeli ktoś usłyszy o naszym pomyśle i zrealizuje go przed nami, to znaczy, że jest lepszym przedsiębiorcą – Daniel Żukowski i Filip Gąsiorowski (WeeDo)

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Jeżeli ktoś usłyszy o naszym pomyśle i zrealizuje go przed nami, to znaczy, że jest lepszym przedsiębiorcą – Daniel Żukowski i Filip Gąsiorowski (WeeDo)

Udostępnij:

W ramach cyklu Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS zrealizowaliśmy wywiad z Danielem Żukowskim i Filipem Gąsiorowskim z platformy WeDoo. Przedsiębiorców zapytaliśmy między innymi o to, jak działa WeeDo help? Jak się tworzy tego typu projekty? Z jakimi wyzwaniami wiąże się zakładanie i prowadzenie własnego biznesu i skąd czerpać fundusze na uruchomienie takiego przedsięwzięcia?

Tutaj zobacz nagranie z poprzedniego webinaru z Michałem Śliwińskim z Nozbe.

– Trzeba być otwartym do ludzi i nie bać się opowiadać o swoim pomyśle. Zawsze wychodziliśmy z takiego założenia, że jeżeli ktoś usłyszy o naszym pomyśle i zrealizuje go przed nami, to znaczy, że jest lepszym przedsiębiorcą. Tutaj nie ma większej filozofii – komentuje Daniel Żukowski.

– Pomysł na początku budowania projektu, a ostateczny produkt to zazwyczaj dwa zupełnie różne twory. To co najważniejsze to działanie, determinacja i poukładanie sobie w głowie pewnych rzeczy tak, żeby dobrze czuć się ze sobą. Inwestorzy nie inwestują w pomysły ale w ludzi. Więc dobry zespół to jest klucz do sukcesu – dodaje Filip Gąsiorowski.

Pierwotnym założeniem startupu WeeDo było stworzenie aplikacji-platformy łączącej ludzi, którzy mogą zaoferować pracę, z tymi, którzy są gotowi ją wykonać. W obliczu pandemii koronawirusa twórcy WeeDo postanowili oprócz tego dać swoim użytkownikom możliwość oferowania i uzyskania wzajemnej pomocy w tym trudnym dla wielu osób okresie. Na portalu www.weedo.pl otworzyli WeeDo help i ruszyli z akcją #pomagamwkoronie.

Daniel Żukowski – student III roku School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Współzałożyciel startupu Weedo.pl – aplikacji do uberyzacji usług – oraz akcji charytatywnej powziętej w czasie epidemii koronawirusa #pomagamwkoronie. Ma ona na celu znalezienie osób potrzebujących pomocy i tych, którzy zupełnie bezinteresownie mogą ją zaoferować.

Filip Gąsiorowski – student kognitywistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współzałożyciel startupu Weedo.pl – aplikacji do uberyzacji usług – oraz akcji charytatywnej powziętej w czasie epidemii koronawirusa #pomagamwkoronie. Ma ona na celu znalezienie osób potrzebujących pomocy i tych, którzy zupełnie bezinteresownie mogą ją zaoferować. Swoje doświadczenie zawodowe budował w firmach finansowych jako broker rynku forex. Zdobył tam doświadczenie analityczne i umiejętności planowania i egzekwowania strategii osiągania założonych celów biznesowych.

Kolejny webinar już 8 lipca

Już 8 lipca o godz. 18.00 odbędzie się kolejny odcinek z cyklu Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS, w którym Marta Wujek będzie rozmawiać z Pawłem Sieczkiewiczem z Telemedi.co. Już niebawem podamy więcej szczegółów na temat tej rozmowy, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy.