JR Holding i EKIPA zainwestują 3 mln zł w bazy muzyczne

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

JR Holding i EKIPA zainwestują 3 mln zł w bazy muzyczne

Udostępnij:

JR HOLDING wraz z EKIPĄ Investments zainwestują łącznie 3 mln zł w spółkę zależną giełdowego IMS-u, produkującą własne bazy muzyczne. Podpisana umowa jest realizacją zawartego w marcu b.r. porozumienia Term Sheet. Potwierdza ona wycenę Closer Music na poziomie 50 mln zł pre-money.

Closer Music to projekt, którego celem jest produkcja wysokiej jakości baz muzycznych, które będzie można wykorzystywać i zarabiać na ich użytkowaniu. Efektem realizacji projektu jest pozyskiwanie wszystkich praw i zezwoleń do utworów, w najszerszym zakresie dopuszczalnym przez prawo. W zamian za 2 mln zł, JRH pozyska udziały w spółce Closer Music, dające 3,71% udział w kapitale. EKIPA Investments, w zamian za 1 mln zł obejmie 1,86% udziału w kapitale spółki, wobec czego Closer Music pozyskała łącznie 3 mln zł.

– Pozyskane środki Closer Music przeznaczy na dalszy rozwój, w szczególności na działania marketingowe i promocyjne, dalszą budowę wysokiej jakości baz muzycznych oraz pozyskanie nowych klientów – powiedział Michał Kornacki, Prezes IMS S.A.

Najważniejszą wartością Closer Music są pozyskane utwory, do których spółka posiada wszelkie prawa. Dzięki temu oferuje ona swoim odbiorcom muzykę do wykorzystania na wszelkich polach eksploatacji, w tym w nowoczesnych mediach, bez ryzyka prawnego ze strony osób trzecich. Bazy muzyczne w różnorodnych gatunkach muzycznych, są budowane w oparciu o starannie wyselekcjonowanych twórców o wysokich kompetencjach, posiadających szeroką wiedzę o aktualnych trendach muzycznych.

– W ostatnich miesiącach kilkukrotnie wzrosły przychody Closer Music, podpisaliśmy i realizujemy porozumienie z ZAiKS oraz zwiększyliśmy bazy muzyczne o kilka tysięcy utworów – dodaje Kornacki.

Powstający kontent muzyczny jest efektem współpracy studiów oraz twórców Closer Music z Polski i USA. Niedawno, Closer Music uruchomiła własne studio muzyczne w Las Vegas we współpracy ze studiem DMI. Zapewnia to pozyskiwanie utworów na wysokim światowym poziomie.

– Cieszę się, że w wyniku finalizacji transakcji do naszego portfela trafia kolejna perspektywiczna spółka. Podpisana umowa to współpraca trzech spółek publicznych: IMS, Ekipy i JR Holding. Pokazujemy, że łącząc kompetencje i środki różnorodnych podmiotów możemy kreować wartość dla akcjonariuszy wszystkich tych firm – powiedział January Ciszewski, inwestor i Prezes JR HOLDING.

Zobacz także

OnstageAI wykorzystuje AI do analizy i śledzenia muzyki wykonywanej na żywo. Nawiązuje partnerstwa z instytucjami w USA

Dźwięki kreują rzeczywistość. Jak startupy podnoszą jakość tego, czego słuchamy?