Być na bieżąco z najnowszymi trendami w medtech
Trwają właśnie zapisy do jubileuszowej 5. edycji Raportu „Top Disruptors in Healthcare” – niezwykłego przeglądu rynku medtech, który rzuca światło na najbardziej wyjątkowe inicjatywy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Raport jest coroczną publikacją, obejmującą szczegółowe informacje o startupach – m.in. ich osiągnięcia, aktualne potrzeby, dane finansowe, wyzwania, z którymi się mierzą oraz plany związane z ekspansją zagraniczną. Dodatkowo, we wrześniu ukaże się aneks do Raportu, zawierający przekrojowe oraz wnikliwe dane statystyczne z ostatnich pięciu lat.
– Od zespołów, które nie boją się wyzwań, po projekty, które zmieniają oblicze opieki zdrowotnej, Raport to nieocenione źródło wiedzy dla każdego, kto pragnie być na bieżąco z najnowszymi trendami w medtech. W ciągu ostatnich pięciu lat nie tylko obserwowaliśmy, ale również byliśmy częścią tej fascynującej podróży przez innowacyjne rozwiązania, odważne pomysły i wyjątkowe inicjatywy, które zmieniają oblicze opieki zdrowotnej. Top Disruptors in Healthcare stał się nie tylko odzwierciedleniem tej nieustannej ewolucji, ale także jej aktywnym uczestnikiem. Tegoroczna edycja ma na celu podkreślenie jak wiele startupy i opieka zdrowotna osiągnęły przez ostatnie pięć lat – wskazuje Karolina Kornowska, autorka Raportu Top Disruptors in Healthcare oraz Project Manager wZdrowiu.
Jakie są polskie medtechy?
Zeszłoroczny Raport ukazał fascynujące trendy, rzucające światło na obecny stan sektora. Najbardziej intrygujące statystyki pokazują, że liczba startupów operujących w obszarze sztucznej inteligencji znacząco wzrosła, ponad trzykrotnie względem I edycji Raportu. Warto zauważyć, że placówki medyczne pozostają niezmiennym priorytetowym klientem dla tych innowacyjnych firm. Interesującym zjawiskiem jest także dynamiczny wzrost udziału startupów funkcjonujących od 6 miesięcy do roku, co sugeruje rosnącą aktywność wśród nowych graczy na rynku. Szczególnie godne uwagi jest to, że trzy czwarte startupów operuje zespołem liczącym do 15 członków, zatrudnionych w wymiarze większym niż pół etatu. Analizując profile założycieli, wynika, że największą grupę stanowią osoby w wieku od 31 do 40 lat, co stanowiło 42% ogółu respondentów. Niemniej, warto zwrócić szczególną uwagę na zatrważająco niewielką ilość startupów założonych przez same kobiety – tylko 1% badanych.
Kiedy nowa edycja Raportu?
Raport Top Disruptors in Healthcare już od 5 lat pomaga nawiązywać wartościowe kontakty biznesowe oraz docierać do podmiotów leczniczych, funduszy VC i potencjalnych klientów – prawie połowa startupów zadeklarowała, że nawiązała dzięki Raportowi kontakt z przynajmniej jednym partnerem biznesowym. Wśród innych korzyści wymienianych przez startupy biorące udział w Raporcie jest także PR i marketing (35%). Piąta edycja Raportu zostanie opublikowana podczas międzynarodowej Konferencji „AI & MEDTECH CEE”, która odbędzie się 11 czerwca 2024 r. stacjonarnie w Warszawie, oraz online, wraz z tłumaczeniem symultanicznym.
Udział w Raporcie jest możliwy poprzez wypełnienie formularza on-line.
Zapraszamy także do zapoznania się z rozszerzoną wersją Raportu z lat 2020 – 2023, o której informacje dostępne są na stronie Koalicji AI w Zdrowiu.