Just Spices otrzymał 13 mln euro. Startup oferuje mix przypraw na podstawie preferencji klientów

just spices otrzymal 13 mln euro startup oferuje mix przypraw na podstawie preferencji klientow
Udostępnij:
Just Spices to niemiecki startup, który oferuje mieszanki przypraw dostępne online. Firma otrzymała właśnie 13 mln euro.

Just Spices chce stać się największą na świecie marką przypraw lifestyle'owych. Aby to osiągnąć, właściciele zbudowali m.in. sieć partnerską.

W ramach strategii pozyskiwania klientów Just Spices zbudował online’ową społeczność domowych kucharzy. Ponad 60% sprzedaży Just Spices generowane jest online. Startup inwestuje w treści, a także prowadzi własne studio i produkuje podcasty.

2 linie produktów Just Spices

Just Spices oferuje dwie główne linie produktów: Spice Mixes i "IN MINUTES".

Pierwsza z nich składa się z różnych mieszanek przyprawowych. Nowe mieszanki są opracowywane na podstawie danych dotyczących sprzedaży i opinii klientów, które gromadzi firma.

Druga oferuje 27 preparatów "fix", do których Just Spices dostarcza recepturę i mieszankę przypraw niezbędną do przygotowania szybkiego posiłku, z kilkoma dodatkowymi świeżymi składnikami niezbędnymi do ukończenia dania.

Whisk kolekcjonuje przepisy

Inna platforma kulinarna, Whisk, oferuje możliwość zapisywania przepisów, znalezionych w internecie. W marcu ubiegłego roku Whisk został przejęty przez Samsung NEXT. Do tego czasu startup potroił przychody, osiągnął rentowność i zasila serwis ponad połową miliarda przepisów miesięcznie.

Whisk oferuje planowanie posiłków i wyszukiwarkę przepisów, która pomaga lepiej zorganizować swój zasób receptur. Pomaga także łatwo kupić składniki od różnych dostawców żywności, w tym Walmart, Amazon Fresh czy Instacart.

Aby zarejestrować się na Whisk, trzeba podać adres e-mail lub numeru telefonu, jeśli nie chcesz używać Facebooka lub Google login. Użytkowanie konta można zacząć od dodania adresu URL przepisu, który znalazłeś w Internecie.

Whisk wyodrębnia istotne informacje z zapisywanej witryny, takie jak tytuł przepisu, zdjęcie, składniki, czas podawania i inne. Wszystkie dane umieszcza w odpowiednich polach na formularzu dodawanej receptury.

Możesz również dopisać opis lub notatki, a nawet dodać, edytować lub usunąć składniki w zależności od własnych upodobań. Przepis, który odsyła do oryginalnego źródła, może być zapisany bezpośrednio lub dodany do wybranego przez ciebie folderu na Whisk.