Celem wydarzenia będzie próba udzielenia odpowiedzi na pytanie czy i jak nowe technologie mogą zostać wykorzystane do rozwiązania problemów środowiskowych i w efekcie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego?
Rozwój technologiczny ma ogromny wpływ na stan gospodarki, jakość pracy, życia w mieście, kulturę oraz warunki środowiskowe. Inteligentne rozwiązania, w tym upowszechniający się Internet rzeczy, pomagają usprawniać procesy biznesowe, poprawić jakość obsługi klienta oraz wyeliminować niepotrzebne koszty. Największy potencjał do ich stosowania mają obecnie miasta. Czy nowe technologie mogą znacząco przyczynić się do ochrony środowiska i ograniczenia zmian klimatycznych? Czy dzisiejszy poziom technologii pozwala na poprawę komfortu życia oraz redukcję zanieczyszczeń? Jakie są największe przeszkody w rozwoju polskich miast?
Podczas dyskusji omówione zostaną przykłady wykorzystania nowych technologii na rzecz środowiska, które już teraz są wdrażane w miastach zarówno w Polsce jak i na świecie.
Szczegóły wydarzenia:
Data: 06.06.2019
Godzina: 9.30 – 13.30
Miejsce: Aula 130 (im. prof. Wiesława Chrzanowskiego) I piętro, sektor C – Uczelnia Łazarskiego
Wstęp wolny – obowiązuje rejestracja, której dokonać można na stronie wydarzenia.
Konferencja adresowana jest do:
- managerów przedsiębiorstw zainteresowanych tematyką nowych technologii oraz ochroną środowiska,
- managerów przedsiębiorstw informatycznych i technologicznych,
- właścicieli i managerów innowacyjnych spółek technologicznych,
- osób zarządzających projektami, pracowników instytucji prywatnych i publicznych oraz samorządowych odpowiedzialnych za obszar nowych technologii,
- prawników wewnętrznych przedsiębiorstw z sektorów zainteresowanych nowymi technologiami oraz ochroną środowiska;
- adwokatów i radców prawnych, pracowników naukowych zainteresowanych tematyką nowych technologii oraz ochroną środowiska,
- pasjonatów nowych technologii, smart cities oraz CSR.
Organizatorem konferencji jest Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego: studia podyplomowe Prawo Ochrony Środowiska oraz studia podyplomowe Prawo w Biznesie Nowych Technologii.
Więcej informacji, a także formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie wydarzenia.