Już można aplikować do ACCELERATE#3

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Budujesz startup i Twoim celem jest rozwinięcie go w globalną firmę? Fundusz Innovation Nest otworzył 2 września zgłoszenia do jesiennej edycji swojego programu akceleracyjnego, w ramach którego inwestuje $25 000 za 8% udziałów.

Budujesz startup i Twoim celem jest rozwinięcie go w globalną firmę? Fundusz Innovation Nest otworzył 2 września zgłoszenia do jesiennej edycji swojego programu akceleracyjnego, w ramach którego inwestuje $25 000 za 8% udziałów.

Dostrzegając potrzeby zespołów będących na etapie definiowania i weryfikacji swojego modelu biznesowego, w 2012 roku, fundusz rozszerzył swój proces inwestycyjny o program akceleracyjny.„ACCELERATE“, bo taką nazwę nosi program, jest pierwszym etapem na ścieżce finansowania projektów przez Innovation Nest.

Stworzyliśmy „ACCELERATE“ aby dać najbardziej obiecującym zespołom, odpowiednie narzędzia do przejścia przez pierwszy etap budowy startupu. Fundamenty programu oparliśmy o metodologię Customer Development, myślenie biznes modelem w przeciwieństwie do biznes planu, iteracyjną pracę nad produktem oraz mocne zderzenie ze Startup Community w Dolinie Krzemowej – wyjaśnia Marcin Szeląg, Partner w Innovation Nest i zarządzający „ACCELERATE.

Program „ACCELERATE“. poszukuje zespołów pracujących nad produktami z obszaru SaaS, skierowanymi do konsumentów lub firm. Jak podkreśla opis, który można znaleźć na stronie Innovation Nest, największe szanse mają zespoły posiadające globalne ambicje i determinację do zbudowania firmy, która zredefiniuje swój rynek. Produkt powinien już być przynajmniej na etapie prototypu, tak aby podczas warsztatów Customer Development, zespół mógł wejść w relację ze swoimi potencjalnymi klientami.

Proces aplikacji podzielony został na kilka etapów. Najpierw zespoły zgłaszają się za pomocą formularza na stronie Innovation Nest. Wybrane projekty zostają zaproszone na rozmowy z partnerami funduszu. W połowie października sześć startupów rozpoczyna udział w intensywnych warsztatach Customer Development. Po zakończeniu miesięcznych warsztatów podejmowana jest decyzja o inwestycji ($25 000 dolarów za 8% udziałów). Zespoły które otrzymały tą inwestycję przechodzą do dalszej części programu.

W styczniu 2014, zespoły wyjeżdżają na trzy tygodnie do Doliny Krzemowej gdzie czekają na nie m.in. intensywne spotkania z mentorami i kolejny etap pracy nad produktem oraz technikami wprowadzania go na rynek. Po powrocie do Polski i dalszym rozwoju projektu, program „ACCELERATE“ kończy wewnętrzny Demo Day, gdzie podejmowana jest decyzja o kolejnym etapie finansowania.

Aby zgłosić swój zespół, wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny pod adresem http://innovationnest.co/funding/accelerate/. Aplikacje będą przyjmowane do 30 września.

„ACCELERATE“ ma już za sobą dwie edycje. Do tej pory do udziału w programie zgłosiło się ponad 100 projektów. Przez warsztaty Customer Development przesło 12 zespołów. Innovation Nest zainwestowało w cztery z nich – Cloud you Car, Nearbox, Landingi, Visuu.

ACCELERATE zmusił nasz zespół do jeszcze cięższej pracy. Dziesiątki niewygodnych pytań, z którymi trzeba było się zmierzyć sprzyjało porzuceniu strefy komfortu. Potem wyjazd do USA i zderzenie z innym światem. Całość dała nam niezłego kopa. Było warto – komentuje Błażej Abel z Landingi.com.

Jak podkreśla Piotr Wilam, Partner Zarządzający Innovation Nest:

Porzucenie strefy komfortu jest wyzwalającym doświadczeniem dla każdego zespołu. Jak dowiodły zespoły, podczas wyjazdu do Silicon Valley wszystko jest możliwe – spotkanie z Andrew Chanem, rozmowy w Amazon, Microsoft, czy zorganizowanie własnego tematycznego meetupu w siedzibie 500.co

źródło: informacja prasowa