Już w czerwcu rusza POLISH TECH DAY 2022

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Już w czerwcu rusza POLISH TECH DAY 2022

Udostępnij:

Stworzony w 2015 roku, Polish Tech Day (PTD) jest jedną z najważniejszych konferencji technologicznych, a także największym projektem Fundacji PLUGin, organizacji non-profit, prowadzoną przez członków społeczności polskiej diaspory technologicznej z całego świata. Celem konferencji Polish Tech Day jest łączenie (connect), inspirowanie (inspire) oraz wzmacnianie (empower) członków społeczności, by rozwijali nowatorskie biznesy technologiczne i mieli wpływ na tworzenie zmian na skalę globalną. Goszczący do tej pory już ponad 100 partnerów i sponsorów, 3000 uczestników, PTD jest organizowany przez tuzin wolontariuszy z sześciu różnych krajów, odzwierciedlając tym samym różnorodność Polonii.

– Od 2020, spotykaliśmy się wyłącznie wirtualnie. Pandemia wpłynęła nie tylko na postrzegane roli technologii w kontaktach międzyludzkich, ale również na nasze postrzeganie bliskości i pomocy. Chociaż nie zdążyliśmy odetchnąć po ostatnich dwóch latach, stajemy dziś przed kolejnym wyzwaniem – wojną na terytorium Europy, która jest wielką tragedią naszych sąsiadów. Obserwujemy jednakże w pewien sposób rozwój tego, czemu podwaliny dała nam pandemia i o czym też mówiliśmy na zeszłorocznym Polish Tech Day – rozwój rozwiązań technologicznych służących społeczeństwu i dobru drugiego człowieka. Na tegorocznej edycji chcemy więc spojrzeć na innowacje i łączenie się ze społecznością – mówi Kuba Janas, dyrektor projektu Polish Tech Day.

Polish Tech Day 2022 – Connect to the Community

Całe wydarzenie, zarówno część online, jak i spotkań fizycznych, skupi się wokół tematu łączenia społeczności (“connect to the community”). Panele przygotowane na część wirtualną (10 czerwca) przybliżą tematy społeczne oraz technologiczne.

Co wiecie o ukraińskich startupach? Jak ten sektor radzi sobie w czasie wojny? Chcielibyście pomóc, ale nie wiecie jak? W sesji “Biznes i organizacje wspomagające Ukrainę – perspektywa technologiczna”, Fundacja PLUGin wspólnie z Google For Startups i Ukrainian Tech Collective przyjrzy się ukraińskiemu ekosystemowi startupów i porozmawia o tym, jak obecnie radzi sobie ten sektor, dając głos tym, którzy się z tymi problemami mierzą. W następnym panelu, Muzeum Emigracji w Gdyni przybliży szczegóły swojego nowego projektu “Femigracja”, dotyczącego wysoko wykwalifikowanych polskich emigrantek, ich sytuacji życiowej i zawodowej, przyczyn i uwarunkowań wyjazdów.

Podczas gdy Marcin Kosicki (Fundacja PLUGin; Associate Partner w Foster + Partners) porozmawia m.in. z architektem, Adrianem Krężlikiem (Dosta Tec; School of Form) porozmawiają na temat “Technologii designu w architekturze”. Jak innowacje technologiczne mogą zmienić przemysł budowlany i projekty architektoniczne, a tym samym przyczynić się do transformacji naszych miejsc do życia? Następnie panel “Technologia i dane w sporcie” przybliży to, co nie jest oczywiste – jak bazy danych kształtują nie tylko naszą rzeczywistość, ale nawet to, jak przebiegają rozgrywki naszych ulubionych dyscyplin sportowych. Paweł Osterreicher (ReSpo.Vision), Adam Szummer (Analityk.edu.pl) oraz Mateusz Kusznierewicz, żeglarz, medalista olimpijski oraz biznesmen, wyjaśnią rolę danych w sporcie i jak ich użyć, by zdobyć mistrzostwo.

Konferencja zakończy się galą z rozdaniem nagród API dla Ambasadorów Polskiej Innowacji, mającej na celu docenienie osób, które rozwijają i promują polskie innowacyjne marki na arenie międzynarodowej. Do ubiegłorocznych laureatów nagród API należą m.in. Rafał Brzoska z InPost, Agata Zborowska z programu Conception X oraz Rafał Modrzewski z ICEYE. W pierwszej kolejności nominowani zostaną wyłonieni przez Fundację PLUGin w konsultacji z partnerami wydarzenia, czyli Kulczyk Incredibles oraz Polonium Foundation. Następnie, zwycięzcy zeszłorocznej edycji wybiorą trzech laureatów, którym zostaną przyznane nagrody w kategoriach: API Rising Star, API Scientific Research oraz API Business Leader. Wyjątkowe wirtualne statuetki NFT, które otrzymają finaliści API 2022, przygotowała Agnieszka Pilat, artystka-rezydentka w Boston Dynamics. Ogłoszenie laureatów odbędzie się podczas konferencji online 10 czerwca.

Spotkania networkingowe

Nową formą na tegorocznym Polish Tech Day są spotkania networkingowe organizowane w trzech europejskich miastach, podczas których najważniejszym elementem są uczestnicy. Poznawanie nowych ludzi i czerpanie inspiracji z rozmów z innymi doświadczonymi osobami jest kluczowe dla naszej konferencji. Wydarzenie w Warszawie (14 czerwca), współorganizowane z Google i mające miejsce w Google Campus, w Paryżu (15 czerwca), gdzie wraz z Ambasadą RP zapraszamy do Hotel de Monaco, oraz w Londynie (16 czerwca) są po to, by powtórnie nawiązać bezpośredni kontakt ze społecznością. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych spotkaniami z ciekawymi, podobnie myślącymi osobami, zarówno z polskiej diaspory innowacyjnej, jak i społeczności technologicznej i wszystkich tych, którym bliskie są nasz wartości.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Google For Startups. Dodatkowo partnerami są m.in. Ambasada RP w Paryżu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polish City Club, Wolves Summit, CIC Warsaw, Polish Business Link. MIT Enterprise Forum CEE.

Udział w Polish Tech Day, zarówno w wydarzeniu online, jak i spotkaniach networkingowych jest bezpłatny (w przypadku spotkań fizycznych, osoby zainteresowane muszą się zarejestrować ze względu na ograniczoną ilość miejsc). Wydarzenia będą miały miejsce w języku angielskim.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie www.polishtechday.com.

 

MamStartup jest patronem medialnym POLISH TECH DAY