Już w najbliższy weekend powstanie przyszłość, którą widział Stanisław Lem. Zaczyna się maraton programowania Hack4Lem!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Już w najbliższy weekend powstanie przyszłość, którą widział Stanisław Lem. Zaczyna się maraton programowania Hack4Lem!

Udostępnij:

Hackathon, który zabierze nas w podróż w przyszłość, zaczyna się już w ten piątek. Hack4Lem to wielkie święto technologii i literatury. Transmisję na żywo najważniejszych momentów wydarzenia będzie można zobaczyć na żywo.

Setki uczestników z całej Polski wezmą udział w 40-godzinnym maratonie tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Do wygrania są nagrody warte łącznie 150.000 zł w dwóch
kategoriach. Uczestnicy staną przed decyzją – czy stworzyć Bank Przyszłości, wykorzystując technologie takie jak blockchain, IoT, czy inteligentne doradztwo, czy może wymyślić rozwiązania edukacyjne i inne przeciwdziałające przemocy w Internecie?

W niedzielę, po dwóch intensywnych dniach i nocach tworzenia rozwiązań, jury wyłoni po 3 zwycięskie drużyny. Jednak w czasie trwania wydarzenia wydarzy się o wiele więcej! W trakcie trwania hackathonu odbędzie się kilkanaście eksperckich prelekcji, w tematach dotyczących między innymi sztucznej inteligencji, accessibility, cyberbezpieczeństwa i wielu innych technologii, które w swojej twórczości przewidział sam Stanisław Lem.

Pośród prelegentów usłyszycie między innymi prof. Aleksandrę Przegalińską, Artura B. Chmielewskiego z NASA, a także ekspertów w dziedzinie rozmaitych technologii ze strony współorganizatorów wydarzenia – PKO Banku Polskiego, Microsoftu oraz Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Prowadzącym wydarzenie będzie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i popularyzator nowych technologii.

Uczestnicy będą mogli dodatkowo wziąć udział w dedykowanych webinariach i konsultacjach mentorskich, pozwalających im lepiej przygotować projekty na każdym etapie prac. Co jeszcze? Konkursy z nagrodami dla drużyn i ogromna dawka inspiracji, aby wspólnie stworzyć przyszłość rodem w wyobraźni Lema.

W niedzielę 20 czerwca nastąpi ogłoszenie finalistów. Wszystkie zespoły biorące udział w wydarzeniu będą mogły pracować nad swoimi rozwiązaniami także po jego zakończeniu. Chociaż PKO Bank Polski i Instytut Lema najpewniej chętnie wprowadzą je u siebie, to uczestnicy zachowają pełnię praw autorskich. Na hackathonach powstało wiele wyjątkowych startupów, które zmieniły świat – organizatorzy mają nadzieję, że na Hack4Lem będzie podobnie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia, a także na Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn.

Współorganizatorami wydarzenia są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.