Kto w tym roku poszerzy grono startupów o międzynarodowym potencjale, które Aula Polska docenia już od ponad dekady? Propozycje firm można przesyłać do 31 października za pośrednictwem strony internetowej aulery.com a kulminacyjne wydarzenie, czyli gala finałowa, odbędzie się 13 grudnia w Warszawie.
Czy uda się pobić rekord?
– 2023 jest rokiem pełnym wyzwań, ale to właśnie wymagający rynek jest kuźnią najlepszych founderów i szybko weryfikuje, które projekty oraz produkty najlepiej się bronią i mają szanse na błyskawiczne wzrosty, także w skali globalnej. Do poprzedniej, rekordowej edycji Aulerów zgłosiło się ponad 230 startupów. Wierzę, że polska społeczność startupowa jest na tyle silna izdeterminowana na sukces, że w tym roku uda nam się pobić rekord zgłoszeń. Aulery to nagrody o mocnej randze, które stanowią nie tylko potwierdzenie jakości, ale i paszport otwierający drzwi do dalszych sukcesów – powiedział Piotr Nowosielski, Prezes Aula Polska, CEO Just Join IT.
Aulery trafiają zawsze w dobre ręce
Aulery nazywane są “najmniej mylącą się nagrodą startupową”. Spośród wszystkich wyróżnionych przez 14 lat firm, jedynie 4 zamknęły swoją działalność, a 10 projektów zakończyło się udanym exitem, czyli przejęciem przez znaczącego inwestora. Gastronauci, Goldenline oraz Nozbe zostali pierwszymi laureatami nagrody Aulerów w 2009 roku. Zainicjowali oni potężny ruch startupowego wyścigu po zwycięstwo, a od tego czasu do konkursu zgłoszono tysiące projektów. Na Auli nagrody odebrało blisko 50 wyróżniających się młodych firm, w tym obecni światowi liderzy w swoich sektorach: Brand24, Booksy, CallPage, HumanWay czy SalesManago. W jury tegorocznej edycji jak zwykle zasiądą osobowości branży startup, inwestorzy izarządzający spółkami technologicznymi, m.in. Michał Brański, Bartłomiej Gola, TomaszKarwatka, Eliza Kruczkowska, Artur Kurasiński, Borys Musielak, Michał Sadowski, WiktorSchmidt czy Kinga Stanisławska.
Aulery w liczbach
13 edycji
40-osobowe jury złożone z founderów i ekspertów branżowych
48 nagrodzonych startupów
10 z nich z udanymi exitami
Tylko 4 nie przetrwały próby czasu i rynku