Kiedy zobaczymy składnego iPhone’a? Modele przeszły pierwszą fazę testów

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Kiedy zobaczymy składnego iPhone’a? Modele przeszły pierwszą fazę testów

Udostępnij:

Apple sprawdzał wytrzymałość różnych prototypów swojego pierwszego składanego smartfona i w końcu dwa z nich pomyślnie przeszły pierwszy etap testów. Jak wyglądają i kiedy możemy się ich spodziewać na rynku?
Widzieliśmy już projekt Samsunga Galaxy Z Fold 3, a także koncept składanego modelu Xiaomi. Wydaje się jednak, że rewolucja związana ze składanymi smartfonami nie może się udać bez udziału jednego z największych graczy na rynku smartfonów – firmy Apple. Oczywiście firma z Cupertino już od lat pracuje nad swoim składanym urządzeniem, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, na jakim etapie są prace związane z przełomowym urządzeniem.

Teraz już wiemy, że pierwszego składanego iPhone’a najpewniej zobaczymy dopiero za kilka lat – według informacji, która pojawiła się na Wccftech, dwa konkretne prototypy takich iPhone’ów dopiero teraz przeszły rygorystyczne wewnętrzne testy producenta (przeprowadzone w chińskiej fabryce Foxconn na zlecenie i zgodnie z kryteriami opracowanymi przez Apple’a).

Co ciekawe, testowane prototypy mocno się od siebie różnią pod względem konstrukcji. Jeden z nich korzysta z tradycyjnego zawiasu, który znajduje się na dłuższym boku i łączy ze sobą dwa osobne ekrany w jedną całość.

Wydaje się to być jednak tylko wersją „awaryjną”, a docelowy koncept został przedstawiony w drugim prototypie z wyginanym ekran (zgięcie poziom, wzdłuż środka panelu OLED). To rozwiązanie bardzo przypomina Samsung Galaxy Z Flip czy Moto Razr 2020. Jest to bardzo całkiem prawdopodobna wersja, gdyż plotki głoszą, że Apple już złożyło u od Samsunga zamówienie na ich składane ekrany, które będą dla amerykańskiego producenta zewnętrznym podzespołem.

wizualizacja: Roy Gilsing Design

Biorąc pod uwagę kolejne fazy testów, a także zgranie ze sobą wszystkich podzespołów, szacuje się, że „Foldable iPhone” pojawi się na rynku dopiero w 2022 – 2023 roku. Mimo, że Apple nie spieszy się z wypuszczeniem na świat swojego składanego modelu, to nie jest wykluczone, że nie wygra tego technologicznego wyścigu. Wszystko będzie zależało od jakości wykonania tego modelu, który powinien być bardziej wytrzymały od innych propozycji na rynku. Zapewniając wysoką odporność składanego ekranu Apple ma szansę jeszcze mocno namieszać na tym polu. A przecież od składnego iPhone’a do składanego iPada i Apple to jedna z firm, której może najbardziej zależeć na składanych ekranach. iPhone, iPad i MacBooka jest już całkiem niedługa droga!

Zdjęcie główne: wizualizacja Roy Gilsing Design

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem